Pirmo reizi Latvijā varēs apskatīt norvēģu mākslinieka Edvarda Munka oriģināldarbu Attēlu galerija

Apollo
2 komentāri

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks eksponēts pasaulslavenā norvēģu mākslinieka Edvarda Munka oriģināldarbs «Advokāta Ludviga Meijera portrets» no Norvēģijas Tronheimas Mākslas muzeja kolekcijas.

Pirmo reizi Latvijā varēs apskatīt norvēģu mākslinieka Edvarda Munka oriģināldarbu 2 attēli Atvērt

Foto: Publicitātes foto.

Kā aģentūru LETA informēja mākslas centra mārketinga speciāliste Inita Paegle, tas kļūs par unikālu notikumu Latvijas mākslas vēsturē, jo kāds no Munka oriģināldarbiem mūsu valstī tiks eksponēts pirmo reizi.

Kompozīcija «Advokāta Ludviga Meijera portrets», ko Munks radīja 1909.gadā, Rotko mākslas centrā būs apskatāma no 21.aprīļa līdz 19.septembrim, eksponējot to līdzās Rotko darbu zālei, tādējādi nodrošinot simbolisku un tiešu abu ģēniju satikšanos.

Munka gleznas ekspozīcija tiks atklāta Rotko centra ceturtās gadadienas pasākumu ietvaros un būs viens no jaunās izstāžu sezonas atklāšanas pasākumiem, kurā paredzēts arī starptautisks mākslas speciālistu diskusiju forums - seminārs.

Munks ir pazīstams kā izcils norvēģu mākslinieks, kura artefakti pasaules lielākajos izsoļu namos augstu novērtēti. Mākslinieks iezīmējies mākslas pasaulē kā 19.gadsimta simbolists un 20.gadsimta vācu ekspresionisma meistars.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv