Pirms skrējiena «Sirdspuksti Baltijai» skrējēji iestiprinās ar «spēka maizi» Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Lai veiksmīgi noskrietu visu «Sirdspuksti Baltijai» maršrutu, kā stiprinājumu un simbolisku dāvanu tā dalībnieki Latvijā, Lietuvā un Igaunijā saņēmuši «spēka maizi» – maizes ceptuvē «Lāči» ceptu īstu lauku rudzu maizi.  Kā pirmie ar maizniekmeistara Normunda Skauģa svētību ar Spēka maizi iestiprinājās Latvijas Orientēšanās federācijas jaunatnes izlases dalībnieki, kas maizes klaipus ar vēstniecību  starpniecību nosūtīja arī kaimiņvalstu skrējējiem.

Pirms skrējiena «Sirdspuksti Baltijai» skrējēji iestiprinās ar «spēka maizi» 2 attēli Atvērt

Publicitātes foto

Galvenokārt tieši jaunieši-orientieristi būs tie, kas 22. augustā uzsāks skrējienu Viļņā un Tallinā, 23. augustā šķērsos Lietuvas un Igaunijas robežas, savukārt vakarā finišēs Rīgā pie Brīvības pieminekļa, tādējādi nodrošinot nepārtrauktību visa maršruta garumā visu trīs valstu teritorijās.  

No šodienas pie Brīvības pieminekļa atrodas arī «Sirdspuksti Baltijai» ceļa rādītāji, kas informē par kilometru skaitu līdz abu kaimiņvalstu galvaspilsētām un mudina ikvienu interesentu pievienoties skrējienam pa vēsturisko 678 kilometru garo «Baltijas ceļa» maršrutu.

Vairākās Latvijas pilsētās Baltijas vienotības skrējiena dalībnieki tikts sagaidīti ar īpašiem koru, folkloras grupu un deju kolektīvu priekšnesumiem, kā arī citiem uzmundrinošiem pasākumiem. Iedzīvotāji visā Latvijā 23. augustā tiek aicināti sagaidīt skrējiena dalībniekus, izkarot valsts karogus pie savām mājām un skrējiena laikā sveicot viņus ceļa malās.
 
Skrējienam «Sirdspuksti Baltijai» pievienojas arvien vairāk dalībnieku – šobrīd skrējienam saņemti 8 500 pieteikumi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Tā kā savam vienotības kilometram kopīgi reģistrāciju veic daudzi draugu pulciņi, darba kolēģi, dienas aprūpes centru un sportistu komandas, tad sagaidāmais dalībnieku skaits ir vismaz 10 000. Informatīvo telti laukumā pie Brīvības pieminekļa ik dienas apmeklē vairāk nekā 250 interesentu. Savukārt akcijas mājas lapu «www.baltijascelam20.lv» apmeklē vidēji 1 500 apmeklētāji dienā. Akcijas T-kreklus pasūtījuši jau vairāk nekā pusotrs tūkstotis cilvēku.

Par populārāko skrējiena posmu kļuvis 391. kontrolpunkts jeb Prezidenta kilometrs – tajā jau šobrīd reģistrējušies gandrīz 500 skrējiena dalībnieki. Savus kilometrus «Baltijas ceļā» veiks ģimenes ar mazuļiem (387. kontrolpunkts), Latvijas spēkavīru komanda, kas skrējiena laikā veidos gāzes balona nešanas stafeti (411. kontrolpunkts), Latvijas Paralimpiskā komiteja. 45 km garā posmā Vidzemē skries Latvijas aizsardzības spēki. Tāpat kā pirms 20 gadiem, piedalīties skrējienā autobusos dosies ļaudis no Jūrmalas, Tukuma, Ventspils. Daudzviet kopā skries dzimtas vairākās paaudzēs.

Reģistrēties skrējienam līdz 23. augustam var mājas lapā «www.baltijascelam20.lv», portālā «www.draugiem.lv», kā arī akcijas informatīvajā teltī laukumā pie Brīvības pieminekļa. T-kreklus ar akcijas logo un uzrakstu «Sirdspuksti Baltijai» līdz 21. augustam iespējams pasūtīt mājas lapā «www.baltijascelam20.lv» un «www.uzvelckreklu.lv».

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv