«Pistons» samazina rezultāta starpību NBA finālsērijā

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālsērijas trešajā spēlē čempionvienība Detroitas «Pistons» savā laukumā ar 96:79 uzvarēja Sanantonio «Spurs», samazinot rezultāta starpību visā sērijā līdz 1-2.

NBA finālsērijas pirmajās divās spēles savās mājās ar 84:69 un 97:76 uzvarēja 1999. un 2003. gada NBA čempions «Spurs».

Finālsērijas līdz četrām uzvarām nākamais mačs 16. jūnijā atkal notiks Detroitā. Arī sērijas piektā spēle notiks Detroitā — 19. jūnijā. Ja NBA finālsērijā būs nepieciešams arī sestais un septītais mačs, tad tie attiecīgi 21. un 23. jūnijā notiks Sanantonio.

Uzvarētājiem Ričards Hamiltons guva 24 punktus, bet Čonsijs Bilapss — 20 punktus. Benss Voless uzvarētājiem guva 15 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un bloķēja piecus pretinieku metienus.

«Spurs» rindās rezultatīvākais ar 21 punktu bija Tonijs Pārkers. Neveiksmīgi maču aizvadīja pirmo divu finālspēļu «Spurs» rezultatīvākais basketbolists Emanuels Hinovili, kas šoreiz guva tikai septiņus punktus un pieļāva sešas kļūdas.

«Nevaru attaisnoties, un man nav arī iemeslu — es vienkārši nespēlēju labi,» sarūgtināts par savu sniegumu bija Hinovili. «Man neizdevās spēle, un komandai arī nebija cīņasspara.»

«Pistons» ir pirmā komanda, kurai NBA finālsērijā ar «Spurs» ir izdevies gūt vairāk par 90 punktiem. Izšķirošo pārsvaru Detroitas komanda ieguva trešās ceturtdaļas beigās un pēdējās ceturtdaļas sākumā.

Trešajā ceturtdaļā pēc deviņiem gūtiem punktiem pēc kārtas «Spurs» izvirzījās vadībā ar 56:54, taču ceturtdaļas pēdējās minūtēs «Pistons» spēlētāji bija labāki, un pirms izšķirošajām 12 minūtēm pārsvars jau bija čempionu pusē — 70:65.

Pēdējo ceturtdaļu daudz agresīvāk un aktīvāk iesāka «Pistons», kas četras minūtes pirms mača beigām panāca 88:73. Savu pārsvaru šoreiz «Pistons» nosargāja un uzvarēja ar 96:79.

«Man liekas, ka mēs parādījām, cik smagi mums ir jāspēlē, lai uzvarētu. Domāju, puiši saprot, ka tikai ar savu labāko sniegumu mēs varam būt konkurētspējīgi šajā sērijā,» pēc uzvaras teica «Pistons» galvenais treneris Larijs Brauns.