Plāno apbūves zemes pārdošanu aplikt ar PVN

Apollo
0 komentāru

Par apbūves zemes pārdošanu no 2011.gada 1.janvāra būs jāmaksā pievienotās vērtības nodoklis (PVN), paredz Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas 18.martā konceptuāli atbalstītie grozījumi likumā «Par pievienotās vērtības nodokli».

Plāno apbūves zemes pārdošanu aplikt ar PVN

Foto: «Apollo»

Izmaiņas likumā nepieciešamas, jo Eiropas Komisijas norādījusi, ka Latvija nav pienācīgi ieviesusi direktīvu, saskaņā ar kuru apbūves zemes pārdošana jāapliek ar PVN. Padomes direktīva par kopējo pievienotās vērtības nodokļa sistēmu neparedz PVN atbrīvojumu apbūves zemes pārdošanai, norāda likumprojekta autori.

Patlaban ar PVN neapliek nekustamā īpašuma, arī zemes pārdošanu, izņemot nelietota nekustamā īpašuma pirmo pārdošanu.

Likumprojekts paredz papildināt likumu un noteikt, ka apbūves zeme ir tikai tie zemes gabali, kuriem ir izsniegta būvatļauja vai veikta inženierkomunikāciju izbūve un kurus reāli plānots apbūvēt. Zemesgabals kļūst par apbūves zemi, ja atļauja šī zemes gabala apbūvēšanai, inženierkomunikāciju izbūvei vai ceļu, inženierkomunikāciju piebūvei būs izsniegta pēc 2010.gada 31.decembra.

Nākotnē PVN administrēšanai attiecībā uz apbūves zemi paredzēts izmantot Būvniecības informācijas sistēmas datubāzi, kurā būs apkopota informācija par pašvaldību izsniegtajām būvatļaujām.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
24

2017. gada 24. novembris

Vārda dienas

Velta, VeldaVīne, Vīna, Viners, Vinārs, Veltija, Velte, Velita, Veldra, Velards

Valūtu kursi

24.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv