Plāno atvieglot sauszemes transportlīdzekļu «norakstīšanu»

Apollo
24 komentāri

Satiksmes ministrija ir izstrādājusi projektu, kurš paredz atteikties no noteikta parauga veidlapām, veicot sauszemes transportlīdzekļa «norakstīšanu». Turpmāk to varēs veikt elektroniski.

Plāno atvieglot sauszemes transportlīdzekļu «norakstīšanu»

Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Ar šādu ieceri ir paredzēts saīsināt transportlīdzekļa «norakstīšanai» nepieciešamo laiku, kā arī tiks nodrošināta tūlītēja informācijas aprite.

Informācijas elektroniska ievietošana Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) uzturētajā Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā paredzēta saskaņā ar likumprojektu «Grozījums Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumā», kas ceturtdien, 14.martā, tika izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Lai tas stātos spēkā, vēl ir jāgūst valdības un Saeimas atbalsts.

«Šobrīd, pieņemot nolietotu transportlīdzekli pārstrādei, apstrādes uzņēmums transportlīdzekļa īpašniekam izsniedz noteikta parauga transportlīdzekļa likvidācijas sertifikātu, kura veidlapa iepriekš tam jāsaņem CSDD. Savukārt pēc nolietotā transportlīdzekļa pieņemšanas pārstrādei viena mēneša laikā apstrādes uzņēmumam jāiesniedz šāds sertifikāts CSDD,» skaidro Satiksmes ministrijas pārstāve Elīna Balgalve.

Esošā kārtība rada lieku administratīvo slogu apstrādes uzņēmumam, veicot veidlapu saņemšanu un pēc tam - nodošanu CSDD. Sarežģījumi var rasties arī nolietoto transportlīdzekļu īpašniekiem, ja viņi pēc transportlīdzekļa nodošanas apstrādes uzņēmumam vēlas veikt darbības, kas atkarīgas no to īpašumā reģistrētajiem transportlīdzekļiem.

Satiksmes ministrija jau ir izstrādājusi Ministru kabineta noteikumu projektu «Nolietota transportlīdzekļa likvidācijas sertifikāta aizpildīšanas un izsniegšanas kārtība» un plāno to iesniegt izsludināšanai Valsts sekretāru sanāksmē līdz marta beigām.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv