Plāno nojaukt nepabeigtus celtniecības objektus J.Čakstes gatvē

Apollo
0 komentāru

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja pirmdien akceptēja Rīgas domes lēmumprojektu par trīs nepabeigtu celtniecības objektu, kas atrodas J.Čakstes gatvē bez numura, nojaukšanu, jo tie rada apdraudējumu sabiedriskajai drošībai, kārtībai un pilsētvidei, portālu «Apollo» informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Dzintra Āboliņa. 

Plāno nojaukt nepabeigtus celtniecības objektus J.Čakstes gatvē

Foto: «Apollo»

Sertificēts būvinženieris, kurš apsekoja šos objektus, atzinis, ka tie pēc Rīgas domes graustu klasifikācijas iekļaujami A kategorijā: «Grausti ar augstu sabiedriskās drošības apdraudējuma pakāpi». J.Čakstes gatvē atrodas pamati no pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados uzsāktām būvēm, kuru celtniecība pārtraukta bez konservācijas pasākumu veikšanas, un vairāk nekā 20 gadu laikā, atmosfēras ietekmē ir būtiski bojātas dzelzsbetona karkasa konstrukcijas un sākusies saliekamā dzelzsbetona karkasa tērauda ieliekamo detaļu korozija. Nepabeigtās celtniecības būves nav nodrošinātas pret trešo personu iekļuvi to teritorijā, bet pašu būvju konstrukcijas rada traumu rašanās iespējas - neaizsegtas vaļējas kāpnes, atvērumi pagraba stāva pārsegumā u.c..

Nepabeigto objektu īpašniece ir sabiedrība ar ierobežotu atbildību «A.F.P. of North America Inc. patstāvīgā sabiedrība Latvijā», kurai pēc domes lēmuma spēkā stāšanās viena mēneša laikā vajadzēs uzsākt būvju demontāžas darbus, tos pabeidzot ne vēlāk kā divu mēnešu laikā no Rīgas domes lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Ja noteiktajā termiņā demontāžas darbi netiks uzsākti vai arī tie netiks pilnībā izpildīti, tad objektu demontāžu organizēs Rīgas domes Īpašuma departaments un no objektu īpašnieka tiks piedzīti iztērētie pašvaldības finanšu līdzekļi.

Galīgais lēmums par nepabeigto celtniecības objektu J.Čakstes gatvē bez numura nojaukšanu jāpieņem Rīgas domei.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
24

2017. gada 24. oktobris

Vārda dienas

Renāte, Mudrīte, ModrīteRenija, Renijs, Renita, Renta, Rēna, Rineta, Rinete, Reneta, Renāta, Mudris, Rana, Ranāte, Raneta, Ranita, Ranta, Rena, Renata, Renate, Mudra

Valūtu kursi

24.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv