Platinī: pārmērīgie klubu tēriņi grauj futbolu

Apollo
0 komentāru

Eiropas Futbola federāciju apvienības (UEFA) prezidents Mišels Platinī asi kritizējis Eiropas futbola klubu, īpaši Anglijas premjerlīgas, pārmērīgos finanšu tēriņus, kuri sagraujot šo sporta veidu.

Michel Platini

Foto: Reuters/Scanpix

Platinī paziņoja, ka vienīgais veids, kā glābt futbolu, esot atgriezties pie iepriekšējās un varbūt mazliet vecmodīgās sistēmas, ka klubi netērē vairāk nekā tie nopelna.

«Daudzos gadījumos klubi, kuri atrodas privāto investoru īpašumā, ir lūguši vietējo varas pārstāvju palīdzību, lai izvairītos no bankrota,» norādīja UEFA prezidents.

Platinī arī paziņoja, ka tie klubi, kas nevarēs vismaz trīs gadus nodrošināt savu finansiālo stabilitāti un būs parādā, visticamāk, tiks izslēgti no UEFA Čempionu līgas turnīra.

Pēc Platinī vārdiem, daudzi arī izmantojot šo situāciju savā labā un pat nopelnot uz tās rēķina. UEFA prezidents gan atzina, ka Eiropas «lielie klubi» pamazām apzinoties lietas nopietnību, lai padarītu savus tēriņus samērīgākus un pārskatāmākus.

UEFA ziņojums februārī liecina, ka Anglijas futbola premjerlīgas klubu kopējais parāds ir vairāk nekā 3,8 miljardi eiro (2,6 miljardi latu), kas pārsniedz visu citu Eiropas vadošo futbola līgu klubu kopējo parādu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv