Pludmalē Ventspilī izskalotas beigtas zivis

Apollo
14 komentāri

Nedēļas nogalē Staldzenes pludmalē Ventspilī jūras krastā izskalotas beigtas zivis - ticamākais notikušā iemesls ir plīsis zvejas tīkls un nav pamata bažām par masveida zivju bojāeju, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta Ventspils reģionālās vides pārvaldes Resursu kontroles sektora vadītāja Daina Naumova.

Beigtas zivis piesārņotajos Mārupītes ūdeņos pēc nakts ugunsgrēka dzēšanas darbiem biroja ēku kompleksa

Beigtas zivis piesārņotajos Mārupītes ūdeņos pēc nakts ugunsgrēka dzēšanas darbiem biroja ēku kompleksa

Ieva Čīka / LETA

Kaut arī aculiecinieki ziņo ne vien par beigtām zivīm, bet arī par palmu eļļai līdzīgu vielu Kurzemes piekrastē, šie gadījumi nav savstarpēji saistāmi, norādīja Naumova. Ziņas par palmu eļļai līdzīgo vielu pienākušas no dažādām vietām Kurzemes piekrastē no Liepājas līdz pat Kolkai, bet zivju bojāeja citur nav konstatēta. Palmu eļļa ir izskalota arī iepriekš, bet kaitējumu zivīm tā parasti nenodara, sacīja Naumova.

Ārpus teritoriālajiem ūdeņiem kuģiem nav aizliegts atbrīvoties no palmu eļļas, izgāžot to jūrā. Lai pārliecinātos, vai šī viela tiešām ir palmu eļļa, tiks veikta ekspertīze, skaidroja dienesta pārstāve.

Uz to, ka beigtās zivis Staldzenē, visticamāk, nākušas no plīsuša zvejas tīkla, apliecina zivju izmēri, proti, nav pavisam maza izmēra zivtiņu, kādām tur arī vajadzētu būtu zivju masveida bojāejas gadījumā, skaidroja Naumova.

Beigtās zivis kopā ar jūras zālēm bija izskalotas salīdzinoši nelielā jūrmalas posmā - tieši iepretim vietai, kur zvejnieki parasti izliek zvejas tīklus. Starp beigtajām zivīm pārsvarā ir jūrasgrunduļi, bet mazākā daudzumā arī plekstes, piebilda VVD speciāliste.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv