Plukatu zemē plukatas nedzīvo ilgāk par vienu paaudzi

Apollo
0 komentāru

«Plukatu zemē plukatas neizdzīvo tālāk par vienu paaudzi, mirst valsts, aizbrauc cilvēki, izzūd valoda un aizvējojas kultūra. Tad arī ražošanai nav jēgas, jo arī tā pārceļas citur,» intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» sacījusi Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe, profesore, filozofijas doktore Maija Kūle.

Maija Kūle

Maija Kūle.

Foto: Ieva Čīka/LETA

Viņa neatbalsta, ka finansējums zinātnē prioritāri tiek piešķirts dabas zinātnēm, bet humanitārās zinātnes tiek aizmirstas. Viņasprāt, ir pazaudēts Eiropas uzstādījums — līdzsvara veidošana starp zinātņu nozarēm.

«Galu galā vēl iznāks tā, ka, piemēram, programma «Nacionālā identitāte» Ekonomikas ministrijai nav vajadzīga, jo visi zinātnes spēki jāvelta ražošanai. Bet, mīļie draugi, kas tad jums te ražos, studēs un dzīvos, ja neredzat cilvēku, ja neredzat valsts ideju, vērtības un garīgo jomu! Neinteresējaties par vēsturi, noraidāt latviešu valodu, nemīlat kultūru, nelasāt filozofiju,» spriež akadēmiķe.

Kūle arī uzsver, ka nekad nenievā savu tautu, jo tā izturējusi daudz grūtību un gadsimtiem ir klusu ciešanu varā. Viņa uzsver, ka pašlaik tās vēl nav ciešanas, salīdzinot ar karu un Staļina režīmu.

«Patlaban pie varas esošā valdība lāpa mūsu valsts nelāgos caurumus,» nosaka profesore. Viņasprāt, briest garīga pretestība, taču nav zināms, kad tā iznāks virspusē.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv