PMLP iesniegti aptuveni 800 iesniegumi dubultpilsonības saņemšanai

Apollo
6 komentāri

Kopš Pilsonības likuma grozījumu stāšanās spēkā šā gada 1.oktobrī Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) katru mēnesi saņem gandrīz 400 pieteikumu par pilsonības piešķiršanu.

PMLP iesniegti aptuveni 800 iesniegumi dubultpilsonības saņemšanai

Foto:Lita Krone/LETA

Kā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta Panorāma» skaidroja PMLP priekšnieka vietnieks Jānis Citskovksis, lielākā daļa no iesniegumiem jau ir izvērtēta un Latvijas pilsonība ir piešķirta, bet liela daļa vēl kārto dokumentus iesniegšanai PMLP.

Citkovskis pastāstīja, ka visvairāk iesniegumu par vēlmi iegūt dubultpilsonību PMLP saņem no  tā dēvēto «veco trimdas valstu» iedzīvotājiem - ASV, Kanādas, Krievijas, Austrālijas un Izraēlas.Savukārt iesniegumi par pilsonības atjaunošanu tiek saņemti no «jaunās emigrācijas» valstu iedzīvotājiem - Lielbritānijas, Zviedrijas un Vācijas.

Jaunākā statistika līdz 16.decembrim liecina, ka uzturēšanās atļauju saņemšanai kopš 2010.gada ir pieteikuši 4002 investori kopā ar ģimenes locekļiem, kas kopā ir 9446 personas, kuras pieteikušās uzturēšanās atļaujas saņemšanai.

Kā ziņoja aģentūra LETA, 1.oktobrī stājās spēkā 9.maijā Saeimā pieņemtie Pilsonības likuma grozījumi, ar kuriem cita starpā tiek sakārtoti līdz šim nereti par strīdīgiem uzskatītie dubultpilsonības jautājumi.

Grozījumi Pilsonības likumā paredz, ka Latvijas pilsonība ir saglabājama personām, kuras ieguvušas citas Eiropas Savienības dalībvalsts vai Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas dalībvalsts pilsonību, citas NATO dalībvalsts pilsonību, kā arī Austrālijas, Brazīlijas vai Jaunzēlandes pilsonību.

Personas, kuras savulaik zaudēja Latvijas pilsonību saistībā ar atļautās valsts pilsonības iegūšanu, var vērsties PMLP ar iesniegumu par Latvijas pilsonības atjaunošanu. Pirms tam vēlams apmeklēt PMLP mājaslapu «www.pmlp.gov.lv» un iepazīties ar detalizētu informāciju par iesniedzamajiem dokumentiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.12.2017
Ienākt apollo.lv