Policijā nenoliedz, ka narkomānus izmanto kā aģentus

Apollo
0 komentāru

Rīgas policijas šefs Ints Ķuzis nenoliedz ziņas, ka policisti narkotiku lietošanā pieķertos cilvēkus izmanto kā informācijas pienesējus jeb aģentus. Šādu policistu rīcību neierobežo likums.

Policijā nenoliedz, ka narkomānus izmanto kā aģentus

Foto: Lita Krone/LETA

Laikraksts «Diena» ceturtdien raksta, ka nereti policija neaiztiek narkotiku lietotājus, jo pašreizējā likumdošana ļauj viņus izmantot kā aģentus. Pieķerts par narkotiku lietošanu pirmo reizi, narkomāns tiek sveikā ar administratīvo sodu, savukārt par atkārtotu pieķeršanu gada laikā jau draud kriminālatbildība un cietums.

Policija zināmajiem narkotiku lietotājiem piedāvā sadarbību — atkārtota lietošana fiksēta netiek, bet jākļūst par ziņotāju.

Ķuzis laikrakstam atzīst, ka tieši tā tas notiekot. «Protams, tas ir informācijas avots. Pilnīgi piekrītu. Un ne tikai par tiem [noziedzniekiem], kuri pārdod, bet arī par tiem, kuri zog — kur liek un kā.»

Viņš arī norāda, ja valstī būtu piespiedu ārstēšanas programma, nevis regulāra narkomānu brīvlaišana, viss būtu citādi: «Bet tās nav, un tu šim narkomānam vari darīt, ko gribi, bet tik un tā, ja viņš pats neaizies pie ārsta un nepateiks — es esmu narkomāns un gribu ārstēties —, nekā nebūs.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv