Policija pievērsīs pastiprinātu uzmanību drošības jostu lietošanai

Apollo
33 komentāri

Valsts policija secinājusi, ka liela daļa no avārijās cietušajiem pasažieriem negadījuma brīdī nav lietojuši drošības jostu, tāpēc policija savā ikdienas darbā pievērsīs vēl lielāku uzmanību jostu lietošanai.

Policija pievērsīs pastiprinātu uzmanību drošības jostu lietošanai

Foto: Lita Krone/LETA

Pagājušajā gadā ceļu satiksmes negadījumos tika ievainoti 1360 pasažieri, kas ir 32% no kopējā negadījumos ievainoto skaita gadā. Savukārt no pērn bojā gājušajiem 177 cilvēkiem 30 bijuši pasažieri, aģentūru «LETA» informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Analizējot negadījumu apstākļus, policija secinājusi, ka liela daļa no cietušajiem pasažieriem negadījuma brīdī nav lietojuši drošības jostu, tāpēc policija savā ikdienas darbā pievērsīs vēl lielāku uzmanību šim aspektam. Tāpat tiks pārbaudīta arī bērnu sēdeklīšu atbilstoša lietošana.

Veicot pēdējo gadu statistikas datu analīzi, policija izdalījusi trīs lielas cietušo grupas - transportlīdzekļa vadītāji, gājēji un pasažieri. 2011.gadā pavisam negadījumos bojā gāja 179 cilvēki, no tiem 62 vadītāji, 60 gājēji un 33 pasažieri. Pērn dati bijuši līdzīgi - no 177 bojā gājušajiem 64 bijuši vadītāji, 59 gājēji un 30 pasažieri.

Par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu vai aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu, kā arī tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies vai kuram galvā nav aizsprādzētas aizsargķiveres, ir paredzēta administratīvā atbildība. Par minētajiem pārkāpumiem izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam divdesmit latu apmērā.

Pērn par šāda veida pārkāpumiem policija sastādījusi 31 079 protokolus, savukārt 2011.gadā - 35 608 protokolus.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv