Policija sākusi kriminālprocesu pret piedzērušos māti, kura apgāzusi ratiņus ar zīdaini

Apollo
45 komentāri

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu pret piedzērušos māti, kura apgāzusi ratiņus ar zīdaini, aģentūru LETA informēja VP.

Policija sākusi kriminālprocesu pret piedzērušos māti, kura apgāzusi ratiņus ar zīdaini

Zane Bitere/LETA

Pagājušā svētdienā policija saņēma informāciju no iedzīvotājiem par to, ka Rīgā, Pavasara gatvē, sieviete un vīrietis alkohola reibumā staigā pa daudzdzīvokļu namu pagalmiem, stumjot bērnu ratiņus. Iedzīvotāji ziņoja, ka sieviete stiprā alkohola reibuma dēļ knapi turoties kājās un esot pat apgāzusi ratiņus.

Notikuma vietā ieradās policisti un uz ielas sastapa 1992.gadā dzimušu sievieti ar ratiņiem, kuros atradās zīdainis ar noberztu un asinīm klātu seju. Turpat netālu stāvēja sievietei pazīstams vīrietis, ar kuru viņa iepriekš bija kopā staigājusi, savukārt bērna tēva blakus nebija. Sarunājoties ar policistiem, sieviete uzvedās rupji un agresīvi.

Notikuma vietā pieaicināti mediķi, kuri zīdaini nogādāja ārstniecības iestādē. Savukārt 2,39 promiļu reibumā esošā bērna māte tika aizturēta un nogādāta policijas iecirknī.

Par notikušo Valsts policijā sākts kriminālprocess par cietsirdīgu vai vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, ja ar to mazgadīgajam nodarītas fiziskas vai psihiskas ciešanas un ja tās nodarījušas personas, no kurām cietušais ir materiāli vai citādi atkarīgs. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, piespiedu darbs, vai naudas sods.

Tāpat Rīgas pašvaldības policija sievietei ir noformējusi administratīvā pārkāpuma protokolu par aizbildnības vai aizgādnības izmantošanu, kaitējot aizbilstamajam vai aizgādnībā esošajam. Par šādu pārkāpumu soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Bērna māte šobrīd atrodas izolatorā un likumsargi lems par drošības līdzekļa piemērošanu.

Rīgas bāriņtiesa šodien ar vienpersonisko lēmumu ir pārtraukusi aizgādības tiesības vecākiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.12.2017
Ienākt apollo.lv