Policija: Uz Latvijas ceļiem bojāgājušo skaits šogad sarucis par 15%

Apollo
19 komentāri

Uz Latvijas ceļiem avārijās bojāgājušo skaits šogad sarucis par 15%, LTV «Rīta panorāmā» pastāstīja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Ilustratīvs foto

Ilustratīvs foto

Depositphotos

Policijas pārstāvis atzīmēja, ka ceļu satiksmes negadījumu kopējais skaits šogad tomēr nav samazinājies.

Krapsis cer, ka līdz 2020.gadam Latvija spēs sasniegt Eiropas Savienības izvirzīto mērķi samazināt avārijās bojāgājušo un smagi cietušo skaitu uz pusi.

Kā ziņots, no 21.novembra papildus stacionārajiem fotoradariem sākta ceļu satiksmes uzraudzība ar Valsts policijas 12 jaunajiem pārvietojamajiem fotoradariem, informēja Valsts policijā. Fotoradari uz Latvijas ceļiem tiks uzstādīti vietās, kurās visvairāk tiek apdraudēta ceļu satiksmes drošība.

Šī gada augusta beigās Valsts policija saņēma 12 jaunus pārvietojamos fotoradarus. Vairāk nekā divu mēnešu garumā Valsts policija ir testējusi šos jaunos fotoradarus uz Latvijas ceļiem, preventīvi brīdinot autovadītājus, ka drīzumā tie uzsāks darbu. Līdz šim mērierīces tika izmantotas testa režīmā un autovadītāji vēl netika sodīti, taču ir pienācis tas brīdis, kad fotoradari sāks fiksēt pārkāpumus.

Kopš fotoradaru saņemšanas brīža Valsts policija ir apzinājusi arī tos darbiniekus, kuri ikdienā nodarbosies ar fotoradaru uzraudzību uz Latvijas ceļiem. Gandrīz divu mēnešu garumā šie darbinieki ir izgājuši visas nepieciešamās apmācības jauno mērierīču lietošanā.

Jaunie radari darbosies visā Latvijas teritorijā, tie tiks izvietoti visos reģionos. Tādēļ Valsts policija atgādina, ka tāpat kā līdz šim Valsts policijas mājaslapā tiks publicētas tās vietas, kur būs izvietoti jaunie fotoradari. To atrašanās vietas policijas mājaslapā tiks norādītas, taču nebūs zināms tas, kurā dienā norādītajās vietās tie atradīsies.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv