Policisti kolēģu plānoto protesta akciju 16. martā dēvē par idiotismu

Apollo
0 komentāru

Latvijas Apvienotā policistu arodbiedrība (LAPA) savu kolēģu — Neatkarīgās policistu arodbiedrības (NPA) — plānoto desmit minūšu protesta akciju 16. martā dēvē par idiotismu un negatavojas tajā iesaistīties.

Policisti kolēģu plānoto protesta akciju 16. martā dēvē par idiotismu

Foto: Apollo, R.Oliņš

LAPA vadītājs Agris Sūna aģentūrai BNS sacīja, ka NPA plānotā desmit minūšu akcija ir pārāk sīka un nepamanāma — savu ideju paušanai vajadzētu rīkot vismaz piketu vai gājienu.

«Tas ir idiotisms un bezjēdzīga laika tērēšana,» teica Sūna.

Savukārt uz jautājumu par LAPA tuvākās nākotnes plāniem arodbiedrības vadītājs atbildēja, ka gaida jaunās valdības izveidošanos un to, kurš būs nākamais iekšlietu ministrs. Arodbiedrība ir gatava konstruktīvām sarunām ar jauno ministru, kā arī izklāstīs savu viedokli līdzekļu ekonomēšanas jautājumos un cer, ka arī jaunais ministrs uzstās uz līdzekļu tālāku nesamazināšanu likumsargājošajiem dienestiem.

«Jo tālāka līdzekļu nogriešana ir noziegums pret valsti un tās iedzīvotāju drošību,» uzsvēra Sūna.

Tāpat viņš pauda jau iepriekš noteiktās darbības, ka policisti sagaidīs atalgojumu par februāri un rēķinās, par cik tas samazināts. Ja samazinājums pārsniegs valdības noteiktos 15%, LAPA sāks organizēt protesta akcijas.

Jau ziņots, ka NPA 16. martā visā Latvijā rīkos 10 minūšu protesta akciju. Akcijā aicināti piedalīties visi iekšlietu sistēmas darbinieki un visa Latvijas tauta.

No plkst. 12 līdz 12.10 visā Latvijas teritorijā, Latvijas vēstniecībās, konsulātos, pārstāvniecībās ārvalstīs arodbiedrība aicina apturēt jebkuru darbu, visu veidu autotransporta kustību, jebkādu citu darbību u. tml., izņemot jomas, kuras garantē cilvēku drošību un veselību.

«Protesta akcijas laikā aicinām pieminēt visus tos cilvēkus, kas pēdējos gados valdības nemākulīgas darbības dēļ zaudēja dzīvību, veselību, kas kļuva par bezpajumtniekiem, invalīdiem, bāreņiem, kas nespēj saņemt atbilstošus medicīniskos pakalpojumus, kas cieš badu, aukstumu, kam ir liegts mācīties naudas (nevis zināšanu) trūkuma dēļ, kas bija spiesti aizbraukt no Latvijas ekonomiskā stāvokļa dēļ, kas zaudēja darbu, kas nespēj iekārtot bērnudārzā bērnu, kas... Šo sarakstu var papildināt,» teikts arodbiedrības paziņojumā.

Savukārt Valsts policijas (VP) vadība nepieļauj iespēju, ka policisti varētu piedalīties 16. martā policijas arodbiedrības rīkotajā protesta akcijā, kas paredz desmit minūšu ilgu darba pārtraukšanu. VP vadība uzskata, ka nav pieļaujama policijas amatpersonu dalība šādā protesta akcijā.

Aicinājums pārtraukt darbu pēc būtības ir uzskatāms par aicinājumu streikot, un saskaņā ar Streiku likuma attiecīgo pantu policijas amatpersonām to ir aizliegts darīt. Turklāt Krimināllikumā paredzēta atbildība par valsts amatpersonas bezdarbību, ja tā tīši vai aiz nolaidības neizdara darbības, kuras tai pēc likuma vai uzliktā uzdevuma jāizdara.

VP vadība aicina visus policijas darbiniekus godprātīgi pildīt dienesta pienākumus.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv