Polija un Krievija paraksta bezprecedenta sadarbības līgumu

Apollo
60 komentāri

Polija un Krievija ceturtdien parakstīja bezprecedenta līgumu par sadarbību līdz 2020.gadam, kas varētu liecināt par dažkārt vēso attiecību uzlabošanos kopš komunisma sabrukuma pirms vairāk nekā 20 gadiem.

Polija un Krievija paraksta bezprecedenta sadarbības līgumu

Foto: Reuters/Scanpix

«Mūsu sociālās, reģionālās un komerciālās attiecības ir labākas, nekā liecina mediju ziņas,» kopīgā preses konferencē ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu pavēstīja Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis.

Līgums paredz politisko un ekonomisko saišu stiprināšanu starp abām valstīm, tostarp sadarbību starptautiskajā arēnā.

«Mēs nolēmām izvērst darbību ANO, EDSO, Eiropas Padomē, turklāt pastiprināt efektivitāti un uzticēšanos NATO-Krievijas padomes sirdī,» sacīja Lavrovs, paužot cerību, ka vienošanās «nesīs jaunu kvalitāti» divpusējās attiecībās.

Vienlaikus Sikorskis un Lavrovs atzina, ka Ukrainai pašai ir jāizvēlas, vai tā grib noslēgt asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību (ES).

Krievija ir piektais lielākais Polijas eksporta tirgus un otrs lielākais piegādātājs, galvenokārt enerģētikas nozarē.

2012.gadā abpusējās tirdzniecības apjoms bija 37,9 miljardi dolāru un šī gada pirmajos trīs ceturkšņos tas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pieaudzis par 13%, sacīja Sikorskis. Krievijas investīciju apjoms Polijā sasniedz 675 miljonus dolāru, viņš piebilda.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

13.12.2017
Ienākt apollo.lv