Polijas ekspremjers noraida «divu ātrumu Eiropu»

Apollo
35 komentāri

Polijas valdošās labējās partijas «Likums un taisnīgums» (PiS) līderis ekspremjers Jaroslavs Kačiņskis, pirmdien, izsakoties īsi pirms Eiropas Savienības (ES) samita, kurā tiks apspriesta bloka nākotne pēc «Breksita», noraidīja soļus «divu ātrumu Eiropas» virzienā.

Polijas ekspremjers noraida «divu ātrumu Eiropu»

Foto: Reuters/Scanpix

Kačiņskis, kurš vairākkārt uzsvēris, ka Polija vēlas stabili atrasties ES, noraidījis ideju par «vairāku ātrumu ES», kam priekšroku dotu bloka smagsvari Vācija un Francija.

Lielākā Austrumeiropas tautsaimniecība Polija ir bažīga, ka, būdama viena no deviņām ES valstīm, kas nav eirozonā, tā varētu palikt ārpusē, ja eirozonas valstis izlemtu par labu ciešākai integrācijai.

«Mēs nevaram pieņemt nekādas deklarācijas par divu ātrumu Eiropu,» laikrakstam «wSieci» sacīja ekspremjers, kas tiek uzskatīts par «de facto» Polijas galveno lēmumu pieņēmēju.

«Tas varētu nozīmēt, ka mēs tiekam izstumti no ES vai arī pazemināti zemākās kategorijas dalībvalsts statusā. Mēs tam iebildīsim ar visu mūsu spēku,» sacīja Kačiņskis.

«Divu ātrumu Eiropa nozīmēs, ka nauda koncentrēsies rietumos, cita starpā arī tāpēc, ka Vācijai būs jāmaksā vairāk, lai segtu eirozonas parādus,» viņš piebilda.

«Vairāk naudas tiks novirzīts inovācijai savienības vecajās valstīs, kas mums nozīmē būtiskus zaudējumus,» rezumēja ekspremjers.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv