Polijas prezidenta plānotā apbedīšana Vavelas pilī izjauc tautas vienotību

Apollo
0 komentāru

Polijas prezidenta Leha Kačiņska iecerētā apbedīšana Krakovā Vavelas pils katedrālē, kurā atdusas karaļu, varoņu un pat viena svētā mirstīgās atliekas, ir izjaukusi par Smoļenskas traģēdiju sērojošās tautas vienotību.

Polijas prezidenta plānotā apbedīšana Vavelas pilī izjauc tautas vienotību

Foto: Scanpix/Reuters

Kā ziņots, valsts pirmā pāra bēres notiks svētdien, 18.aprīlī, Vavelas pilī, Krakovā. Bēru ceremonijā plāno piedalīties daudzu pasaules valstu līderi, tostarp arī Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs un ASV prezidents Baraks Obama.

Taču otrdienas vakarā Krakovas ielās izgāja simtiem protestētāju, skandējot «Vavelā neglabāt» un nesot plakātus «Vai viņš patiešām ir karalis?».

«Facebook» tīmekļa vietnē izveidota opozicionāru grupa, kurā līdz trešdienas pēcpusdienai iesaistījušies jau 30 tūkstoši cilvēku.

«Mēs visi sērojam par prezidenta un viņa dzīvesbiedres traģisko bojāeju, taču nevajag pārspīlēt. Vavelas pils ir vēsturiski nozīmīga vieta. Tajā apbedīti Polijas monarhi un citi dižvīri. Tā lai paliek arī turpmāk,» sacīts «Facebook» lapā.

«Prezidents Lehs Kačiņskis bija vienkāršs un labs cilvēks, bet nav nekāda pamata, kāpēc viņam vajadzētu atdusēties Vavelā līdzās Polijas karaļiem un maršalam Juzefam Pilsudskim,» liberālajā laikrakstā «Gazeta Wyborca» raksta kinorežisors Andžejs Vajda.

Pēc amatpersonu vārdiem, simbolisko vietu esot izraudzījusies Kačiņska ģimene.

Kačiņskis ir pirmais valsts vadītājs, kas miris kopš Polijas komunistiskā režīma krišanas 1989.gadā. Lielākā daļa bijušo prezidentu apglabāta Varšavā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv