Polijas slēpotāja Kovaļčika apsūdz norvēģietes dopinga lietošanā

Apollo
0 komentāru

Polijas distanču slēpotāja Justīna Kovaļčika, kura Vankūveras olimpiskajās spēlēs izcīnīja vienu sudraba un vienu bronzas godalgu, paziņojusi, ka Norvēģijas slēpotājas lieto aizliegtos preparātus, vēsta Polijas interneta portāls «sport.pl».

Justyna Kowalzcyk

Foto: AP/Scanpix

Kovaļčika atzina, ka norvēģietes aizliegtos preparātus lieto legāli - kā zāles pret astmu. Poļu slēpotāja izteicās, ka norvēģiete Marita Bjergena, kura Vankūveras olimpiskajās spēlēs izcīnīja divas zelta un vienu bronzas medaļu, šādus rezultātus nebūtu sasniegusi bez dažiem papildus preparātiem.

Kovaļčika uzsvēra, ka norvēģietes bieži runā par Krievijas slēpotāju dopinga lietošanu, taču pašas nodarbojas ar to pašu.

Polijas lielākā slēpošanas zvaigzne uzskata, ka Bjergena pirms startiem lieto inhalējamos steroīdus, kas palielina organisma darbaspējas. Kovaļčika aicināja aizliegt slēpotājiem lietot zāles pret astmu vai arī šādiem slimniekiem rīkot atsevišķas sacensības.

Tikmēr Polijas Antidopinga aģentūras vadītājs Ježijs Smoravinskis nepiekrita Kovaļčikas uzskatiem, piebilstot, ka visas zāles, kuras lieto sportisti, tiek stingri kontrolētas.

Bet Lodzas astmas diagnostikas un ārstēšanas centra vadītājs Mareks Kovaļskis atzina, ka astmas zāļu lietošana, tās ieelpojot, nekādā veidā nevar palielināt sportistu izturību.

Portāls «sport.pl» piebilst, ka ar astmu sirgst apmēram 40% distanču slēpotāju. Viņiem ir lielākas iespējas saslimt nekā parastiem cilvēkiem, jo slēpotāji bieži vien trenējas aukstumā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv