Politoloģe: Pēc karaļa atkāpšanās tas, ko dara bandinieki, nav tik nozīmīgi

Apollo
125 komentāri

Politoloģe Iveta Kažoka, vērtējot to, vai par būvvaldi atbildīgajam Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (SC) pēc premjera Valda Dombrovska (V) demisijas arī nebūtu jāatkāpjas, sacīja: «Pēc karaļa atkāpšanās, tādā pārnestā metaforiskā nozīmē, tas, ko dara bandinieki, vairs nav tik ārkārtīgi svarīgi.»

Politoloģe: Pēc karaļa atkāpšanās tas, ko dara bandinieki, nav tik nozīmīgi

Foto: Ieva Čīka/LETA

Viņa portālam «Apollo» vienlaikus atzina, ka Ušakovam būtu jāatkāpjas.

Kažoka norāda, ka tas, ja Ušakovs būtu pirmais atkāpies, tas izskatītos pēc augsti godājama žesta, kas atbildību pārliek uz valdību, taču šajā gadījumā, kad premjers pirmais ir atkāpies, no politiskās loģikas viedokļa ir pilnīgi neiedomājami, ka Rīgas domes priekšsēdētājs paliek savā amatā.

«Pat, ja Ušakovs tagad atkāpjas, tā rezonanse un tā ietekme ne tuvu nebūs tik liela kā tad, ja viņš pats pirmais būtu šo soli pieņēmis,» uzskata politoloģe.

Viņa pauda pārliecību, ka domes priekšsēdētājam, kas pārvalda būvvaldes darbu un kam būvvalde ir tiešas pakļautības iestāde, bija jābūt pirmajam, kas pamet savu amatu.

Jau vēstīts, ka Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu paziņoja par atkāpšanos no amata.

«Gribu pateikt paldies Latvijas sabiedrībai par tās līdzdalību, ko esmu jutis smagajā ekonomikas un finanšu krīzes pārvarēšanā un kas ļauj Latvijai atgriezties uz izaugsmes ceļa. Vēlos atvainoties par tām lietām, kas nav izdevušās,» sacīja Dombrovskis.  

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

14.12.2017
Ienākt apollo.lv