Populārākās atrunas, kāpēc kavē darbu?

Apollo
1 komentārs

Vai jūsu birojā ir darbinieki, kas regulāri kavē? Ja jā, tad jūs neesat vientuļi. Aptauja, ko veica CareerBuilder.com, parādīja, ka 15% darbinieku kavē uz darbu vismaz vienu reizi nedēļā. Tendence mazinājās ekonomiskās lejupslīdes laikā, bet līdzko situācija stabilizējas kavējumu daudzums proporcionāli pieaug, portālu «Apollo» informēja Inga Daliba, «CV Market Latvia» mārketinga menedžere.

http://www.flickr.com/photos/black651/

http://www.flickr.com/photos/black651/

Foto: CC Licence

Lūk, populārākās atrunas, kāpēc tiek kavēts:

Sastrēgumi - 30%

Ilgi strādāts iepriekšējā dienā, tāpēc mocīja bezmiegs - 19%

Slikti laika apstākļi - 9%

Bērnu nogādāšana vai izņemšana no bērnudārza, skolas - 8%

Pārējās atrunas saistītas ar sabiedriskā transporta kavēšanos, problēmas ar apģērbu vai mājdzīvniekiem. Visdīvainākā vai amizantākā atruna bija par vectēva bēru ceremonijas ieilgšanu, kaut arī kavējošais darbinieks nepiefiksēja, ka jau pēc atrunu biežuma «glabā» jau trešo vectēvu pēc kārtas.

Lai uzlabotu situāciju, vadītājam derētu vienkārši apkopot šos iemeslus un kopīgi kolektīvā apspriest gan objektīvos, gan subjektīvos, gan acīmredzami izdomātos.

CV Market Latvia (www.cvmarket.lv) aptaujāja sava vortāla lietotājus, cik bieži sanāk nokavēt darbu no rītiem? Izrādās Latvijas darbinieki ir apzinīgi, un 71% atbildēja, ka praktiski nekad nekavē. Savukārt 13% norādīja, ka sanāk kavēt katru dienu dažas minūtes. 10% šī problēma nepastāv, jo nav fiksētais darba laiks. 2% darbu no rītiem kavē vismaz reizi nedēļā, bet 4% - tikai kādu vienu reizi mēnesī.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

23.09.2017
Ienākt apollo.lv