Portugāle, Francija un vēl četras valstis nodrošina dalību Pasaules kausā

6 komentāri

Pēc Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra izslēgšanas spēļu atbildes mačiem noskaidrojušās pēdējās četras finālturnīra dalībnieces no Eiropas, kā arī divas komandas no Āfrikas, kuras nākamvasar spēlēs Brazīlijā.

Krištianu Ronaldu

Pasaules kausa izcīņas finālturnīram otrdien kvalificējās Portugāle, Francija, Horvātija un Grieķija, kā arī Gana un Alžīrija.

Portugāles valstsvienība, kas savā laukumā bija uzvarējusi Zviedriju ar 1:0, atbildes mačā izbraukumā 50. minūtē ar Krištianu Ronaldu pūlēm dubultoja pārsvaru divu maču summā, bet tad, 68. un 72. minūtē precīzi sita Zlatans Ibrahimovičs. Tomēr pēdējais vārds šajā vakarā piederēja Ronaldu, kurš 77. un 79. minūtē guva vēl divus vārtus un nodrošināja Portugālei vietu finālturnīrā.

Francijas futbolisti, kas pirmajā mačā Ukrainā piedzīvoja diezgan negaidītu zaudējumu ar 0:2, atbildes spēlē jau pirmajā puslaikā pēc Mamadū Saho un Karima Benzemā sitieniem panāca neizšķirtu divu maču summā, bet 72. minūtē Oļegs Gusevs raidīja bumbu savos vārtos, ļaujot Francijai panākt 3:2 divu spēļu summā.

Horvātijas futbolisti pēc bezvārtu neizšķirta viesos savā laukumā pārspēja Islandes valstsvienību ar 2:0. Spēles 27. minūtē mača rezultātu atklāja Mario Mandžukičs, bet 47. minūtē pārsvaru dubultoja Darijo Srna.

Grieķijas izlase izbraukumā nosargāja savā laukumā iegūto pārsvaru (3:1), nospēlējot neizšķirti 1:1 ar Rumāniju. Mača 23. minūtē Konstantinos Mitroglu izvirzīja vadībā grieķus, tādējādi rumāņiem bija jāgūst jau vismaz trīs vārti, bet atlikušajā laikā tas izdevās tikai vienreiz, kad savos vārtos bumbu raidīja Vasileios Torosidis.

Āfrikas zonas kvalifikācijas turnīra play-off atbildes mačā Gana ar 1:2 zaudēja Ēģiptei, tomēr divu spēļu summā bija pārāka ar 7:3, bet Alžīrija savā laukumā ar 1:0 pieveica Burkinafaso, uzvarot divu spēļu summā (3:3), pateicoties viesos gūtajiem vārtiem.

Tādējādi šobrīd zināmas jau 30 no 32 finālturnīra dalībniecēm, bet pēdējās divas, visticamāk, būs Urugvaja un Meksika, kas pirmajās spēlēs pārliecinoši uzvarēja attiecīgi Jordāniju (5:0) un Jaunzēlandi (5:1).