Portugāles flīžu māksla Rīgas Porcelāna muzejā Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Rīgas Porcelāna muzejā no 2010. gada 4. – 20. augustam būs apskatāma ceļojošā izstāde «Portugāles flīžu māksla». Izstādes atklāšana 2010. gada 4. augustā plkst. 16.00.

Portugāles flīžu māksla Rīgas Porcelāna muzejā 3 attēli Atvērt

Publicitātes foto.

Portugāles Nacionālā Flīžu muzeja direktors Paulu Enrikešs (Paulo Henriques) par Portugāles flīžu mākslu saka: «Flīze jeb «azuležu» («azulejo») ir viena no spēcīgākajām un savdabīgākajām Portugāles kultūras izpausmēm, kā arī vienreizējs un oriģināls portugāļu mākslas ģēniju ieguldījums visas Pasaules kultūrā. Vārds «azulejo» portugāļu valodā apzīmē kvadrāta formas keramikas plāksnīti, kuras viena puse ir dekorēta un glazēta.

Portugālē flīzes nav tikai funkcionāls vai dekoratīvs materiāls, tās var saukt par atsevišķu transcendentu mākslu, kas kā poētisks elements izrotā arhitektūru un veselas pilsētas.

Kamoinša Institūts Portugālē ir izvēlējies flīžu mākslu popularizēt ārpus Portugāles robežām kā vienu no Portugāļu kultūras izpausmēm. Šī muzeja darbība apliecina to, ka flīžu mākslai Portugālē tiešām tiek piešķirta liela nozīme ne tikai tādēļ, ka visā pasaulē, Portugāles bijušās Impērijas teritorijās – no Brazīlijas līdz Āfrikai un Indijai – vēl joprojām ir atrodams šīs mākslas mantojums, bet arī tādēļ, ka tā ir kultūras vērtība, kas ataino portugāļu intelektuālās un prakstiskās iemaņas un mākslas izjūtu no pagātnes līdz pat mūsdienām.»

Izstāde tiek rīkota Rīgas Porcelāna muzejam sadarbojoties ar Portugāles vēstniecību Latvijā, kā arī ar Rīgas pilsētas pašvaldības un Portugāļu valodas un kultūras institūta «Instituto Camoes» atbalstu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv