Praktiskais ceļvedis ideālā čemodāna iegādei

Apollo
11 komentāri

Šoruden plāno apceļot dzimto Latviju vai izbraukt kur tālāk, lai mierīgi un bez steigas izbaudītu zelta rudeni? Bez ērtas bagāžas somas neiztikt! Lai pēc pirkuma veikšanas tajā nebūtu jāviļas, ieskaties šajā iepirkšanās ceļvedī – kādam jābūt ideālajam čemodānam?

Praktiskais ceļvedis ideālā čemodāna iegādei

Foto: Membershop

Protams, tam jābūt ietilpīgam, izturīgam, ērtam un arī gana izskatīgam.

Galvenais čemodāna uzdevums ir satilpināt sevī braucienam vajadzīgās (un dažas arī ne tik ļoti vajadzīgās) lietas, nogādāt tās, kur vajag, un pēc tam kopā ar vēl dažiem suvenīriem atvest atpakaļ. No kārtīga, godprātīga čemodāna vairāk nekā parasti arī neprasa. Pārējo laiku tā uzdevums ir glīti un klusi gulēt kādā kaktā, antresolā vai skapī, un reizēm samierināties, ja tajā paglabā reti izmantojamas lietas.

Portāls Membershop.lv  iesaka pievērst uzmanību vēl dažiem aspektiem. Ceļot var dažādi dodoties ceļā, būtisks ir transporta līdzeklis. Ja vilcienā galvenais ir čemodānu dabūt līdz vagonam un palikt zem sēdekļa, tad ceļošanai lidmašīnā vajag superizturīgu un droši aizslēdzamu čemodānu. Jūs taču nevēlaties, lai piepildās viens no ļaunajiem murgiem – slīdoša bagāžas lente, uz kuras tuvojas atvēries un pusizbiris čemodāns... Ja vien tas nav iepakots īpašajā plēvē (lidostās mēdz būt šāds maksas pakalpojums). Turklāt čemodānam nākas pārciest lielas slodzes un ne visai patīkamu apiešanos.

Visiecienītākie jebkurā gadījumā ir čemodāni uz ritenīšiem – lai nav jāstiepj. Lidostai, kur ir teju kilometriem garš, gluds segums, visideālākie būs koferi uz četriem ritenīšiem (vēlams no poliuretāna), vēl ideālāk, ja tos var sagriezt ieslīpi, uz diviem, lai varētu vajadzības gadījumā pārvietoties arī pa nelīdzenāku segumu. Iecienītākie un ērtākie šobrīd ir plastikāta čemodāni.

Vispirms jāizlemj, kā jūs to lietosiet. Ja dodaties ceļā ar ģimeni, vajadzēs vairākas ceļasomas. Izvēloties čemodānus pēc izmēra, ģimenei, kurā ir vismaz 3 cilvēki, nav jēgas pirkt vairākus mazus koferus, labāk iegādāties vienu ar ietilpību, piemēram, 100 L un vienu mazu, rokas bagāžai (25 L). Pārbaudiet, vai iespējams palielināt tā ietilpību uz biezuma rēķina, jo pieredze liecina, ka nereti mājupceļā nākas piepirkt vēl kādu somu vai čemodānu, jo suvenīri, dāvanas, spontāni sapirktās drēbes nu nekādi nav ietilpināmas esošajos.

Vēl dažas nianses:

  • Gandrīz visiem čemodāniem ir dažādas ārējās kabatas pirmās nepieciešamības lietām. Tikai der atcerēties, ka tās gan ir laba vieta dažādām sīklietiņām un uzkodām, bet dokumentus un naudu gan tur likt nebūtu prātīgi.
  • Čemodānu rāvējslēdzējiem vēlams būt raupjiem, ne ar sīkiem zobiņiem, no plastmasas – tādi retāk plīst. Savukārt slēdžiem u. tml. gan jābūt no metāla. Pavisam labi, ja rāvējslēdzējs ir nobloķējams ar īpašu mehānismu – nodrošinājums ne tik daudz pret zagļiem, kā pret nejaušu atvēršanos.
  • Čemodāna formai jābūt noapaļotai, bet izvirzītām detaļām. Plastmasai jābūt izturīgai, elastīgai (tādai, kas atgūst formu).
  • Čemodānus nevar vērtēt tikai pēc cenas (jo dārgāks, jo labāks un drošāks), jo nereti visatbilstošākais nebūt nebūs cenas ziņā dārgs.

Un noslēgumā – atcerieties, ka šosezon mode aicina būt krāsainiem! Tad kādēļ lai tādas nebūtu arī ceļasomas un čemodāni? Tāds turklāt ir daudz vieglāk pamanāms un atpazīstams, bet grūtāk – aizmirstams un nozaudējams. Nost ar pelēkajiem un brūnajiem, un lai uzzied puķainie, svītrainie, zaļie, sarkanie, zilie! Starp citu, firma Ravizzioni Membershop.lv, kam ceļasomu un čemodānu ražošanā laba reputācija jau vairāk nekā 50 gadus, piedāvā iespēju iegādāties čemodānus un somas pat šīs sezonas aktuālajā – koši oranžā krāsā! Tieši šobrīd šos čemodānus iespējams iegādāties ar atlaidēm līdz pat 70%! Jāienāk tikai izpārdošanu klubā Membershop.lv šeit

* Šis ir apmaksāts maksas raksts. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv