Prāmja avārija Baltijas jūrā: zināmi tās iemesli

Apollo
9 komentāri

Somijas kuģniecības kompānija «Viking Line» nedēļas nogalē notikušo prāmja «Amorella» avāriju skaidro ar nepilnībām kuģa mašīnrūmes apkopē, vēsta Somijas mediji.

Prāmja avārija Baltijas jūrā: zināmi tās iemesli

Foto: Heinrock, CC BY-NC-ND 2.0

Kā jau ziņots, starp Somiju un Zviedriju kursējošais prāmis «Amorella» sestdien uzskrēja sēklī pie Ālandu salām. Neviens no 2014 pasažieriem un apkalpes locekļiem nav cietis.

Prāmis negadījumā guvis vieglus bojājumus. Pēc negadījuma nirēji apsekoja kuģa korpusu, atklājot mazu sūci balasta tvertnē, taču prāmim atļauts turpināt ceļu uz tuvāko ostu - Marienhamnu -, kuru pats saviem spēkiem kuģis sasniedza naktī uz svētdienu.

Somijas Transporta aģentūras jūras satiksmes kontroles dienests skaidro, ka avārijas iemesls ir elektrības padeves pārtraukums, taču izmeklētāji īpašu uzmanību pievērsīs faktam, kāpēc neiedarbojās rezerves elektroģenerators.

Izmeklētāji arī norāda, ka pašlaik pieejamā informācija liecina, ka prāmim bija pietiekoši daudz laika, lai pirms uzskriešanas sēklī izlaistu abus enkurus un tādējādi novērstu negadījumu.

«Viking Line» izpilddirektors Mikaēls Bakmans raidorganizācijai YLE skaidroja, ka radušās problēmas prāmja mašīnrūmes sistēmā, kas izraisīja elektrības padeves traucējumus.

Problēmas ar elektrību varēja novērst ar rezerves elektrības ģeneratora palīdzību, taču to neizdevās iedarbināt, līdz ar to kuģis kļuva nevadāms un dreifējot uzskrēja sēklī pie Ālandu salām.

Bakmans atzina, ka elektrības padeves traucējumi dažkārt var notikt, taču šāda vairāku sistēmu nedarbošanās nav pieļaujama.

Prāmim «Amorella» negadījumā nodarīti nelieli bojājumi, tāpēc tas tiks nogādāts kuģu remontrūpnīcā Raumā. Sagaidāms, ka ierastajā maršrutā starp Somijas pilsētu Turku un Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu prāmis atgriezīsies pirms Ziemassvētkiem.

Neveiksmīgā brauciena pasažieriem kompensācijā tiks piedāvāts bezmaksas brauciens vai arī atmaksāta nauda par ceļojumu.

Avarējušais prāmis «Amorella» būvēts 1988.gadā Horvātijas kuģniecībā Splitā. Prāmis var uzņem 2400 pasažieru un 450 automašīnas, liecina «Viking Line» vietnē pieejamā informācija.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

14.12.2017
Ienākt apollo.lv