Precizē pieļaujamo sāls daudzumu ēdienā

Apollo
27 komentāri

Otrdien, 10.decembrī, Ministru kabineta sēdē atbalstīti Veselības ministrijas (VM) izstrādātie grozījumi esošajās uztura normās izglītības iestādēs, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās un ārstniecības iestādēs, kas precizē ēdienam pievienojamā sāls daudzumu atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas (PVO) rekomendācijām, informē VM.

Precizē pieļaujamo sāls daudzumu ēdienā

Foto: crayonbeam, CC BY-NC-SA 2.0

Paredzēts, ka bērnudārzos uz 100 gramiem produkta sāls nepārsniedz divus gramus dienā, diennakts bērnudārzos nepārsniedz trīs gramus  dienā, bet internātskolās nepārsniedz piecus gramus dienā. Savukārt skolās paredzētais sāls daudzums nevarēs pārsniegt 0,4 g uz 100 g produkta. Turpmāk ēdinātāji nevarēs izmantot arī dažādu garšvielu maisījumu, kas satur sāli, cukuru un pārtikas piedevas, kas ir garšas pastiprinātāji (E620-E625) lietošana, kas līdz šim tika lietoti sāls vietā ēdienu pagatavošanā.

Turpmāk bērnudārzos tiek noteikts kaloriju un uzturvielu daudzums visai dienai, nevis atsevišķām ēdienreizēm, tādējādi iestādes varēs elastīgāk plānot  bērnu ēdināšanu visas dienas garumā.

Lai atvieglotu darbu izglītības iestādēm ēdienkartes sastādīšanā, bērniem ar ārsta apstiprinātu diagnozi, kuras dēļ ir nepieciešama speciālais uzturs (celiakija, cukura diabēts, pārtikas alerģija vai nepanesība),  grozījumos tiek precizēts, ka ēdināšana tiek nodrošināta saskaņā ar ārsta rakstiskiem norādījumiem, lai izvairītos no situācijas, ka ēdienkartē tiek iekļauti pārtikas produkti, kurus nepieļauj lietot pacientiem ar attiecīgo diagnozi.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

13.12.2017
Ienākt apollo.lv