Premjers aicinās deputātus atteikties no atlaišanas pabalstiem

Apollo
0 komentāru

Saistībā ar izskanējušajām ziņām, ka Saeimai rezervēti aptuveni 300 000 latu atlaišanas pabalstiem, ko izmaksās deputātiem, kuri nākamruden neturpinās darbu 10. Saeimā, valdības vadītājs Valdis Dombrovskis (JL) tuvākajā laikā plāno nākt klajā ar aicinājumu deputātiem atteikties no šiem pabalstiem.

Valdis Dombrovskis

Foto: Evija Trifanova/LETA

Premjerministra prese sekretāre Līga Krapāne portālam «Apollo» pavēstīja, ka premjers jau tuvākajā laikā nāks klajā ar aicinājumu šajā sakarā, jo uzskata, ka šajā ekonomiskajā situācijā solidāri izdevumu samazinājumi būtu attiecināmi arī uz tām valsts institūcijām, kuras par savu budžetu lemj patstāvīgi.

Jau vēstīts, ka Saeimas nākamā gada budžeta projektā paredzēti 293 tūkstoši latu, ko izmaksāt pabalstos deputātiem, kuri netiks ievēlēti 10. Saeimā. Katrs no viņiem saņems vienreizēju pabalstu trīs vidējo mēnešalgu apmērā. Citiem Latvijas darba ņēmējiem šādi pabalsti gan netiek izmaksāti.

Paši politiķi gan uzskata, ka šādu pabalstu pelnījuši un uz to rēķina nav jātaupa.

Prāvo atlaišanas pabalstu izmaksāšanu deputātiem neatbalsta Valsts prezidents Valdis Zatlers. Viņš, lai gan netieši, tomēr norāda, ka parlamenta deputātiem vajadzētu būt vienotiem ar tautu un adekvāti rīkoties attiecībā uz plānoto pabalstu iespējamo samazinājumu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv