Premjers: Krimināllietas nedrīkst pārvērst par realitātes šoviem

Apollo
67 komentāri

Krimināllietas nedrīkst pārvērst par realitātes šoviem, tā, komentējot ierosinājumu ar atsevišķu likumu publiskot oligarhu lietas materiālus, telekanāla LNT raidījumā «900 sekundes» teica Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers: Krimināllietas nedrīkst pārvērst par realitātes šoviem

Foto: chucknado, CC BY-SA 2.0

Viņš uzsvēra, ka krimināllietas izmeklēšanā galvenais ir rezultāts.

Jau ziņots, ka «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē deputāts Andrejs Judins (V) norādīja, ka tā dēvētās oligarhu lietas materiālus, aizklājot sensitīvo informāciju, varētu publiskot, pieņemot speciālu likumu.

Uz Judina vaicājumu par iespēju publiskot šos materiālus, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs Jēkabs Straume norādīja, ka būtu publiskojama vai nu visa informācija vai arī materiāli nebūtu publiskojami. Publiskošanas gadījumā nepieciešams, lai tā nestu pilnīgu nevis fragmentāru skaidrību.

Prokurors Māris Leja norādīja, ka, lai publiskotu šos materiālus, jāveic grozījumi Kriminālprocesa likumā. Tomēr Judins norādīja, ka tas nebūtu nepieciešams, ja tiktu pieņemts speciāls likums.

Judins žurnālistiem skaidroja, ka vēl vērtēs situāciju pirms lemt par kāda priekšlikuma virzīšanu. Komisijas priekšsēdētāja Inguna Sudraba (NSL) mediju pārstāvjiem pauda, ka sagaida no Judina attiecīga priekšlikuma virzīšanu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.12.2017
Ienākt apollo.lv