Premjers lūdzis sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi

Apollo
0 komentāru

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) lūdzis Saeimas prezidiju sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, lai lemtu par tieslietu ministra amata kandidāta Jāņa Bordāna apstiprināšanu amatā.

Premjers lūdzis sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi

Foto: Evija Trifanova/LETA

Premjers šodien pēc īsas tikšanās ar Bordānu žurnālistus informēja, ka uzklausījis ministra amata kandidāta redzējumu par prioritātēm tieslietu sistēmā.

«Kopumā jāteic, ka ministra amata kandidāta redzējums atstāja pietiekami pārliecinoši iespaidu,» teica premjers, piebilstot, ka ir lūdzis Saeimas prezidiju sasaukt parlamenta ārkārtas sēdi, lai izteiktu uzticību tieslietu ministra amata kandidātam.

Bordāns minējis trīs prioritātes, kas, viņaprāt, ir svarīgas tieslietu sistēmā. Pirmā no tām ir tiesu sistēmas pilnveidošana, paātrinot tiesas procesu izskatīšanu, nodrošinot arī prognozējamāku un vienmērīgāku tiesu praksi

«Tas ir ļoti būtisks jautājums, jo investori bieži norāda tiesu sistēmas lēnumu un neprognozējamību kā šķērsli uzņēmējdarbības videi Latvijā,» teica valdības vadītājs.

Otra prioritāte ir jautājumi, kas skar komerctiesības, kur ir daudz lietu, kas jāsakārto saistībā ar uzņēmējdarbību. Savukārt trešais jautājums ir par cietumu sistēmas darbības sakārtošanu.

Bordāns neizslēdz, ka pirms balsojuma parlamentā Saeimas frakcijas viņu aicinās uz tikšanos. «Droši vien, ka frakcijas aicinās mani. Es labprāt aizietu uz jebkuru frakciju pārrunāt visus jautājumus,» viņš teica.

LETA jau ziņoja, ka Nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) kā tieslietu ministra amata kandidātu izvirzījusi pašreizējo ministrijas parlamentāro sekretāru Jāni Bordānu.

20.jūnijā par demisiju paziņoja iepriekšējais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK), jo viņam un premjeram Valdim Dombrovskim (V) esot pārāk atšķirīgi viedokļi par ebreju īpašumu kompensācijas jautājumu. Premjers nākamajā dienā ministra demisiju pieņēma.

1967.gadā dzimušais Bordāns izglītību tiesību zinātnē ieguva Latvijas Universitātē. Viņš bijis Ārējās tirdzniecības ministrijas starptautisko līgumu nodaļas speciālists. 1993.gadā Bordāns strādājis par juriskonsultu AS «Vācijas-Latvijas banka». 2010.gadā Bordāns bija Ministru prezidenta padomnieks, strādājis par zvērināto advokātu birojā «Wall».

Bordāns kandidējis 5.Saeimas vēlēšanās no «Latvijas ceļa» (LC) saraksta un ieņēmis deputāta vietu pēc tam, kad kāds no frakcijas biedriem nolicis mandātu. Bordāns kandidējis arī 6.Saeimas vēlēšanas, tad 1997.gadā no LC saraksta kandidējis Rīgas domes vēlēšanās. 2010.gadā Bordāns kandidējis 10.Saeimas vēlēšanās no «Vienotības» saraksta.

2011.gadā Bordāns paziņoja par izstāšanos no «Vienotībā» iekļautās partijas «Pilsoniskā savienība» un kopā ar domubiedriem izveidoja biedrību «Demokrātiskie patrioti», kur ieņēma valdes locekļa amatu.

Bordāns kandidēja arī 11.Saeimas vēlēšanās no nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK saraksta. Saeimā viņš ievēlēts netika, bet kļuva par TM parlamentāro sekretāru.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv