Premjers: Pāragri runāt par Imigrācijas likuma tālāko virzību

Apollo
32 komentāri

Pirms nav izvērtēta Valsts prezidenta Andra Bērziņa argumentācija, nododot Saeimai otrreizējai caurskatīšanai Imigrācijas likuma normas, pāragri runāt par likumprojekta tālāko virzību, pirmdien sacīja premjers Valdis Dombrovskis («Vienotība»).

Premjers: Pāragri runāt par Imigrācijas likuma tālāko virzību

Foto: Ieva Čīka/LETA

Grozījumi paredzēja kvotu ieviešanu, lai ierobežotu termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu ārvalstniekiem apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi. Prezidents tos nodeva Saeimai atpakaļ, jo grozījumi ir pretrunīgi un pēc būtības zaudējot grozījumu veikšanas jēgu.

«Jāiepazīstas ar prezidenta kunga argumentāciju, nododot šo likumprojektu otrreizējai caurlūkošanai. Mēs vienojāmies, ka trešdien frakciju vadītāji lems par jautājuma tālāko virzību. Procedūra šobrīd ir skaidra, jāvienojas vienīgi par termiņiem. Pirms argumentācija nav izvērtēta ir pāragri komentēt jautājuma tālāko virzību,» teica Dombrovskis.

Savukārt Nacionālā apvienība (NA) joprojām pastāv uz Imigrācijas likuma grozījumiem. «Mūsu nostāja ir nemainīga, bet jāiepazīstas ar to, ko prezidenta kungs ir norādījis. Ja ir nepieciešams kādi juridiski, tehniski grozījumi vai papildu uzlabojumi, lai vēl vairāk ierobežotu iespējas nepamatoti saņemt termiņuzturēšanās atļaujas, mēs, protams, to esam gatavi darīt,» teica NA pārstāvis Imants Parādnieks.

Turpretim Reformu partija (RP) bažījas, ka likums stāsies spēkā novēloti. «Man ir bažas par to, ka mums varētu aizkavēties papildu līdzekļu ienākšana valsts budžetā, jo mēs zinām, ka Imigrācijas likumā bija runa par ekonomikas attīstības fondu. Kamēr likums nedarbojas, nebūs arī papildu ienākumi,» uzskata RP vadītājs Edmunds Demiters.

Jau ziņots, ka koalīcijā esošā NA aktīvi iestājās par uzturēšanās atļauju izsniegšanas apjoma samazināšanu, iepriekš piedraudot neatbalstīt nākamā gada budžeta projekta pieņemšanu Saeimā. Izmaiņām vajadzēja stāties spēkā 2014.gada 1.janvārī.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv