Premjers pieprasa skaidrojumu Bičkoviča pilsonības lietā

Apollo
0 komentāru

Ņemot vērā publiskajā telpā izplatītās aizdomas par Augstākās tiesas priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča pilsonības iegūšanas likumību, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) pieprasījis tieslietu ministra Mareka Segliņa juridisku izvērtējumu par pilsonības piešķiršanas apstākļiem un dokumentācijas pamatotību.

Ivars Bičkovičs

Foto: Ieva Čīka/LETA

Paskaidrojums ministram jāiesniedz līdz trešdienai, 2. septembra pusdienlaikam, portālam «Apollo» paziņoja premjera preses sekretāre Līga Krapāne.

«Lūdzu Jūs līdz 2. septembra plkst. 12.00 sniegt rakstiskus paskaidrojumus attiecībā uz bijušās Naturalizācijas pārvaldes priekšnieces E. Aldermanes publiskajā telpā pausto viedokli par Latvijas Republikas pilsonības piešķiršanu Augstākās tiesas priekšsēdētājam Aivaram Bičkovičam. Cik pamatots ir viedoklis par to, ka Augstākās tiesas priekšsēdētājam Aivaram Bičkovičam Latvijas Republikas pilsonība ir piešķirta nelikumīgi, ievērojot, ka šāda satura paziņojumi rada būtisku kaitējumu Latvijas kā tiesiskas valsts tēlam. Paskaidrojumos lūdzu sniegt juridisku pamatojumu tam, ka pilsonības piešķiršanas A. Bičkovičam pārbaudes lietas virzība savulaik no Naturalizācijas pārvaldes tika pārņemta uz Tieslietu ministriju. Lūdzu paskaidrojumiem pievienot tieslietu ministra vai tā pienākumu izpildītāja rezolūcijas kopiju, ar kuru šī lieta tika pārņemta un tai noteikts konfidencialitātes statuss. Savos paskaidrojumus lūdzu īpaši skaidrot apstākļus, kuru dēļ šī pārbaudes lieta tika klasificēta. Saviem paskaidrojumiem lūdzu pievienot pilsonības piešķiršanas A. Bičkovičam pārbaudes lietas visu materiālu kopijas,» teikts rezolūcijā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv