Premjers: vēl 100 miljonu «griešana» var būt nepatīkams vingrinājums

Apollo
0 komentāru

Veidojot 2010. gada budžetu ir izdevies izvairīties no PNV celšanas, no pensiju tālākas samazināšanas. Tomēr tas nozīmējot, ka citās nozarēs tā dēvēto sarkano līniju būs mazāk. Tā uzskata Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL).

Premjers: vēl 100 miljonu «griešana» var būt nepatīkams vingrinājums

Foto: Evija Trifanova/LETA

Intervijā laikraksta «Diena» pielikumā «Sestdiena» premjers saka, ka kompensējotot to, ka nebija jāceļ PVN, tāpat Satversmes tiesas sprieduma pensiju lietā izpildei, pamatbudžetu var nākties mazināt vēl par 100 miljoniem latu.  «Tas var izrādīties ļoti nepatīkams vingrinājums,» sacīja premjers.

Tāpat Dombrovskis uzver, ka tā saucamais tiesiskā paļāvības princips krīzes laikā patiesībā nestrādā, kas būtu jāsaprot katram. «Šis slavenais tiesiskās paļāvības princips šādā krīzes situācijā klasiskā formā nestrādā. To arī juristi ir atzinuši. Tas arī ir saprotams. Ja mums par 30% krīt budžeta ieņēmumi, mēs nevarēsim visiem visu nodrošināt tādā līmenī kā nosacīti treknajos gados. Domāju, tas ir objektīvi, un tas visiem ir jāsaprot,» intervijā atklājis premjers.

Savukārt, runājot par nodokļu celšanu krīzes laikā, premjers uzsver, ka Latvija nav nebijis izņēmums. «Līdzīgai pieredzei krīzes periodā ir gājušas cauri daudzas valstis: arī tagad gan Igaunija, gan Lietuva ir paaugstinājušas nodokļus, 90.gadu sākumā Somija krīzes laikā nodokļu slogu paaugstināja par astoņiem procentiem no iekšzemes kopprodukta, Zviedrija 90.gadu vidū krīzes laikā arī paaugstināja nodokļus. Tā diemžēl ir realitāte.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv