Pret korupciju iecietīgie balso par ZZS, neiecietīgie — par JL

Apollo
0 komentāru

Tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas pret politisko korupciju ir iecietīgāki, vispopulārākais politiskais spēks ir Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), savukārt pret korupciju neiecietīgajiem vēlētājiem vistīkamākā partija ir «Jaunais laiks» (JL), secināts pēc sabiedriskās politikas centra «Providus» pasūtījuma veiktajā pētījumu centra SKDS veiktajā aptaujā. Pētījums veikts pērn septembrī.

Neņem!

Foto: AFI

Pētījuma veicēji lūdza respondentus paust attieksmi pret astoņiem apgalvojumiem, kas korupciju vismaz netieši attaisno, atzīst par vispārpieņemtu, maznozīmīgu vai informāciju par to — neizprotamu.

Pēc tam pētījumā salīdzināti 20% pret politisko korupciju iecietīgāko ar 20% neiecietīgāko atbildēm uz jautājumu, par kuru politisko spēku viņi balsotu, ja Saeimas vēlēšanas notiktu rīt.

12,9% pret korupciju iecietīgākie vēlētāji savas balsis atdotu ZZS, 10,6% — «Saskaņas centram» (SC), 8,8% — JL, 5,4% — «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» (PCTVL), 5,2% — Tautas partijai (TP), 4,6% — partijai LPP/LC, 4,2% — Latvijas Sociāldemokrātiskajai strādnieku partijai (LSDSP), 3,6% — «Sabiedrībai citai politikai» (SCP), 3,3% — «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (TB/LNNK), 1,8% — «Pilsoniskajai savienībai» (PS), 1,1% — partijai «Demokrāti.lv».

Savukārt pret korupciju neiecietīgie iedzīvotāji iecienījuši partiju JL. Par šo politisko spēku balsotu 19,7% iedzīvotāju, kuri korupcijai attaisnojumu neredz.

Pret korupciju neiecietīgāko vēlētāju vidū ievērojami samazinās nu jau izjukušās valdošās koalīcijas atbalstītāju skaits, tā par ZZS, LPP/LC un TP pērn septembrī būtu balsojuši attiecīgi 6,1%, 3,6% un 3,3% pret korupciju neiecietīgo iedzīvotāju. No koalīcijas partijām pret korupciju neiecietīgo vēlētāju vidū atbalsts pieaug vienīgi TB/LNNK (3,6%).

Pret korupciju neiecietīgie mazāk balsotu arī par PCTVL (4,9%), LSDSP (1,3%), «Demorātiem.lv» (0%).

Politisko korupciju nosodošie iedzīvotāji Saeimas vēlēšanās vairāk balsotu arī par SC (12,2%), PS (6,1%), SCP (5,8%) un partiju «Visu Latvijai!» (2,1%).

Tāpat pētījumā secināts, ka pret korupciju iecietīgākie ir politiski krietni pasīvāki nekā neiecietīgākie — Saeimas vēlēšanās vispār nepiedalītos 19,7% pret korupciju iecietīgo un tikai 7% neiecietīgo vēlētāju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv