Pretim Centrālajai stacijai ceļ tirdzniecības paviljonu

Apollo
0 komentāru

Marijas ielas sākumā, laukumā pretim Centrālajai dzelzceļa stacijai, ko jau vairākas dienas apjož sēta, līdz decembra vidum plānots uzstādīt tirdzniecības paviljonu. Sākotnēji šajā vietā bija plānots būvēt septiņstāvu ēku, taču ekonomisko apstākļu dēļ investors no šādas ieceres atteicies.

Pretim Centrālajai stacijai  ceļ tirdzniecības paviljonu

Foto: LETA

To, cik ilgi šeit atradīsies pagaidu paviljons, rādīs laiks un būvniecības nozares atveseļošanās, spriež zemesgabala saimnieks. Viens gan esot skaidrs - kad paviljons būs gatavs, puķu audzētāji, kas šajā vietā izvērsuši tirdzniecību, tur vairs nesēdēs. Objektā kopumā plānots ieguldīt ap 60 000 latu, šodien vēsta laikraksts «Diena».

Stiklotajā paviljonā aptuveni 250 kvadrātmetru platībā atradīsies septiņas līdz desmit tirdzniecības vietas. «No vienas puses, mums ir vienalga, kas tur tirgojas, jo mūsu interese ir saņemt nomas naudu. No otras puses, mēs saprotam, cik nozīmīga ir šī vieta - dienā to šķērso aptuveni 76 tūkstoši cilvēku, kas ir lielākā gājēju intensitāte Ziemeļeiropā,» laikrakstam stāsta Jānis Brants, zemesgabala īpašnieks un uzņēmuma «Regals nami» komercdirektors. Pēc viņa teiktā, intereses par iespējām iznomāt kādu no tirdzniecības vietām pagaidām netrūkst. «Dārgus apģērbus un apavus droši vien tur nevarēs nopirkt. Visticamāk, tās būs impulsa preces 0 varbūt telefoni, uzkodas, ziedi,» prognozē Brants.

Paviljons, kas veidots pēc projektēšanas biroja «Vidzemes celtnieks 1» projekta, būs izgatavots no caurspīdīga un necaurspīdīga stikla profiliem, tas būs gaišs un viegls, stāsta Brants un piebilst, ka projektā iestrādāti kvalitātes kritēriji, ko izvirzīja pilsēta.

«Kā pagaidu būvei šim objektam no pilsētas puses tika izvirzītas samērā augstas prasības,» atzīst Rīgas pilsētas arhitekts Jānis Dripe un piebilst, ka paviljons «kā kompromisa būve» ir labs veids, kā pagaidām sakārtot šo teritoriju. Dripe prognozē, ka arī turpmāk «ekonomiskās recesijas ietekmē šādas pagaidu būves pilsētā parādīsies arvien biežāk».

Tā kā apbūvējamais zemesgabals atrodas nozīmīgā vietā - tieši pretī Centrālajai dzelzceļa stacijai, no kurienes daudzi simti iedzīvotāju dodas tālāk pilsētas centra virzienā, - rodas jautājums, kas turpmāk notiks ar puķu tirgotājiem, kas tur izvērsuši tirdzniecību un nereti, turpat laistot ūdeņus, rada nepievilcīgu skatu. Brants saka: «Ja noslēgsim līgumu ar lielu ziedu tirgotāju, kad paviljons būs gatavs, tantiņas ar ziediem tur vairs nesēdēs. Līgumus ar viņām vairs neslēgsim.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
22

2017. gada 22. oktobris

Vārda dienas

Airisa, Irīda, ĪrisaArisa, Iraisa, Irida, Irisa

Valūtu kursi

22.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv