Prezidenta vizīte Davosā izmaksājusi vairāk nekā 8000 latu

Apollo
0 komentāru

Valsts prezidenta Valda Zatlera vizīte Pasaules ekonomikas forumā Davosā izmaksājusi vairāk nekā astoņus tūkstošus latu, taču būtisku summu izdevies ietaupīt uz lidojumu un dzīvošanas izmaksām.

Prezidenta vizīte Davosā izmaksājusi vairāk nekā 8000 latu

Foto: AFI

Prezidenta preses sekretāre Ilze Rassa aģentūrai BNS norādīja, ka Valsts prezidenta kanceleja iespēju robežās centās samazināt ar vizīti saistītos izdevumus.

Kanceleja aprēķinājusi, ka izdevies ietaupīt aptuveni 24 995 latus un vizītes kopējās izmaksas ir 8313 latu. Visvairāk — 23 993 lati — ietaupīts uz lidojumiem, par to izdoti 3007 lati. Prezidents un viņa kundze Lilita lidojuši biznesa klasē, jo to noteic drošības prasības, bet pārējā delegācija — ekonomiskajā klasē.

Dzīvošanai tērēti 3697 lati, ietaupot 932 latus, dienas naudai — 1539 lati, bet VIP zāles pakalpojumiem Rīgas lidostā — 70 latu.

Lai nokļūtu Davosā, prezidents un delegācija izmantoja komercreisus, nevis čartera lidojumu. «Arī līdz šim Valsts prezidents un delegācija priekšroku ir devuši komercreisiem, ja neskaita situācijas, kad loģisku apsvērumu dēļ ir bijis jāizmanto čartera pakalpojumi,» Rassa skaidroja.

Davosā valsts pirmais pāris un kancelejas vadītājs dzīvojuši viesnīcā, bet pārējā delegācija apmetās īrētā dzīvoklī. Turklāt maksas VIP zāles pakalpojumus izmantoja tikai daļa oficiālās delegācijas pārstāvju.

Līdzi prezidentam uz Davosu devās kancelejas vadītājs Edgars Rinkēvičs, Rassa, ārlietu padomnieks Andris Pelšs, kā arī protokola pārstāvji un drošībnieki.

Jau vēstīts, ka ilgas un sarežģītas diskusijas izraisīja Aizsardzības ministrijas lēmums nepiešķirt finansējumu prezidenta ārpolitiskajai darbībai — vizītēm. Janvāra sākumā valdība nolēma piešķirt 100 000 latu, la varētu nodrošināt Zatlera vizītes gada pirmajos trijos mēnešos.

50 000 latu piešķirti no Aizsardzības ministrijas budžeta un vēl 50 000 latu — no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.12.2017
Ienākt apollo.lv