Prezidenta vizītēm šogad tērēti 121 260 lati

Apollo
0 komentāru

Valsts prezidenta Valda Zatlera ārvalstu vizītēm, kā arī ārvalstu viesu uzņemšanai šogad tērēts par 42% mazāk, nekā plānots.

Prezidenta vizītēm šogad tērēti 121 260 lati

Foto: R.Oliņš/Apollo

Prezidenta Preses dienestā aģentūrai BNS pavēstīja, ka līdz septembrim prezidenta ārpolitiskās darbības nodrošināšanai izlietoti 121 260 latu. Šajā summā ir iekļautas gan Zatlera ārvalstu vizītes, gan divas ienākošās valsts vizītes - Tadžikistānas prezidenta un Spānijas karaļa valsts vizītes.

Tas ir par apmēram 42% mazāk, nekā plānots, jo prezidenta kanceleja īpašu uzmanību pievērsusi ārvalstu vizīšu izdevumu samazināšanai, atsakoties no čarterreisu pakalpojumiem, kā arī izvēloties lētākas viesnīcas delegācijas pārstāvjiem.

Šogad prezidents vēl iecerējis piedalīties ikgadējā ANO Ģenerālajā asamblejā Ņujorkā, ASV, vēl plānota valsts vizīte Armēnijā, kā arī citas ārvalstu vizītes.

«Pārējā Valsts prezidenta ārvalstu vizīšu programma 2009.gada nogalei ir vēl saskaņošanas procesā. Precīza informācija par atlikušo vizīšu nodrošināšanai atvēlēto finansējumu būs pieejama pēc to norises,» Preses dienestā paskaidroja.

Salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem 2010.gadā līdzekļus Valsts prezidenta ārvalstu vizīšu nodrošināšanai nav plānots atsevišķi izdalīt. Līdz šim finansējums ārvalstu vizītēm tika paredzēts Aizsardzības ministrijas budžetā, bet nākamgad ārvalstu vizītes tiks pilnībā nodrošinātas prezidenta kancelejas budžeta līdzekļu ietvaros. Pašlaik vēl notiek nākamā gada ārvalstu vizīšu programmas un budžeta plānošana.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv