Prezidents Āboltiņai piedāvājis kļūt par premjerministri

Apollo
264 komentāri

Valsts prezidents Andris Bērziņš neoficiāli bija izteicis piedāvājumu uzņemties valdības vadīšanu Saeimas priekšsēdētājai «Vienotības» līderei Solvitai Āboltiņai, lai gan sarunā ar prezidentu politiķe noraidījusi šo piedāvājumu.

Prezidents Āboltiņai piedāvājis kļūt par premjerministri

Foto: Edijs Pālens/LETA

Āboltiņa šodien žurnālistiem apstiprināja, ka šo jautājumu ir pārrunājusi ar prezidentu, un viņš šādu piedāvājumu bija «neoficiāli izteicis», tomēr respektējis Āboltiņas argumentus, kāpēc viņa pašlaik nevar būt kandidāte uz premjera amatu.

Politiķe skaidroja, ka patlaban viņa uzņēmusies pienākumus vadīt «Vienotību» un parlamentu, turklāt šajā situācijā valdības vadītāja amatam vajadzīgs cilvēks, kuram ir daudz labākas fiskālās un makroekonomiskās zināšanas. Tāpat Āboltiņai esot personīgi iemesli, kas saistīti ar ģimeni un bērniem, kuriem arī jāvelta laiks.

Taujāta, vai viņa nevarētu mainīt savu viedokli, Āboltiņa uzsvēra, ka patlaban tiks turpinātas sarunas gan ar partneriem, gan ar prezidentu, lai šī valdība nostrādātu līdz nākamajām vēlēšanām. Valdībai jāstrādā kā komandai, kurā nevar dominēt kašķi un preses relīžu politika.

Viņa arī pauda viedokli, ka sarunās partneri spēs rast risinājumu, kas garantēs stabilu valdību līdz nākamajām vēlēšanām.

Atbildot uz jautājumu, vai tiks meklēts jauns kandidāts premjera amatam vai «Vienotība» uzstās uz jau nosauktajiem, Āboltiņa norādīja, ka tiks turpinātas konsultācijas un viņa neizslēdz nevienu no risinājumiem.

Kā ziņots, noslēdzot pirmo sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām par jaunas valdības veidošanu, Valsts prezidents Andris Bērziņš trešdien pieņēmis lēmumu nevirzīt nevienu no pirmajās sarunās minētajiem «Vienotības» premjera amata kandidātiem.

Bērziņam sarunu gaitā neesot radusies pārliecība, ka trīs izvirzītie kandidāti Ministru prezidenta amatam ir stiprākie, ko «Vienotība» var piedāvāt. «Vienotība» premjera amatam piedāvāja aizsardzības ministru Arti Pabriku, premjera padomnieku Intu Dālderi un Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu.

Parlamenta kuluāros tika runāts, ka Bērziņš no «Vienotības» sagaidot partijas līderes Solvitas Āboltiņas virzīšanu Ministru prezidenta amatam. Tomēr Āboltiņa pagaidām tam nebija piekritusi.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv