Prezidents aicina nosaukt reālus premjera kandidātus

Apollo
309 komentāri

Valsts prezidents Andris Bērziņš, noslēdzot otro sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām par jaunas valdības veidošanu, nav guvis pārliecību par partiju līdz šim izvirzīto kandidātu atbilstību nākamā valdības vadītāja statusam, portālu «Apollo» informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.

Prezidents aicina nosaukt reālus premjera kandidātus

Foto: LETA

Otrajā sarunu kārtā vienīgais oficiāli izvirzītais premjera amata kandidāts bija aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V).

Prezidents norādījis, ka neviena no nosauktajām personām netiks aicināta sastādīt Ministru kabinetu.

Sarunās ar partiju vadītājiem prezidents uzsvēris, ka viņa galvenais uzstādītais mērķis ir izveidot tādu valdību, kas personāliju un rīcībspējas ziņā būtu kvalitatīvāka par līdzšinējo un spētu jau tuvākajā laikā risināt valsts attīstībai aktuālus un sarežģītus jautājumus. Prezidents neatbalsta tādu pieeju kandidāta izvēlē, kas tiek pakārtota vienīgi nosacījumam, lai partiju izvirzītajam kandidātam izdotos iegūt vairākuma atbalstu parlamentā.

«Politiskais spēks, kas pats ir uzņēmies valdības veidošanas iniciatīvu, premjera kandidāta virzīšanas kritērijos neievēro konsekventu nostāju. Viens no sākotnēji izteiktajiem «Vienotības» kritērijiem nākamajam valdības vadītāja kandidātam ir nepieciešamība pēc labām fiskālās politikas un makroekonomikas zināšanām, kas neatbilst otrajā sarunu kārtā virzītā kandidāta kompetencēm,» uzskata prezidents. Arta Pabrika līdzšinējā darbība aizsardzības ministra postenī prezidentam esot devusi pārliecību par to, ka minētā persona nevarot pildīt Ministru prezidenta amata pienākumus šajā periodā.

«Esmu pārliecināts, ka to personu loks, kuras varētu tikt virzītas premjera kandidātam ir ievērojami plašāks nekā šobrīd publiski izskanējis. Ir pietiekami daudz cilvēku, kas varētu uzņemties valdības vadīšanu. Es gaidu no Saeimā pārstāvētajām partijām reālus kandidātus,» otrajā sarunu kārtā uzsvēra prezidents.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

13.12.2017
Ienākt apollo.lv