Priekšauti virtuvē vairs nav cieņā? Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Skaistas gatavošanas tradīcijas visdzīvākās Vidzemē un Zemgalē

Kā liecina AS «Rīgas Dzirnavnieks» un «Mindshare» veiktā aptauja, skaista ēdiena pagatavošanas un pasniegšanas tradīcijām Latvijā visvairāk seko Vidzemnieki un Zemgalieši. Gandrīz katras maltītes pagatavošanas reizē, vienu no galda kultūras spilgtākajiem simboliem – priekšautu izmanto attiecīgi 17% un 12% šo novadu iedzīvotāji.

Savukārt visretāk priekšautus lieto Kurzemē, kur tos par neatņemamu ēdiena pagatavošanas procesa sastāvdaļu uzskata vien 5% respondentu.

Aptaujā noskaidrots, ka priekšautus visvairāk izmanto iedzīvotāji vecumā no 50 – 69 gadiem. Savukārt kā nākamā iedzīvotāju grupa, kura praktiski katrā gatavošanas reizē izmanto priekšautus, ir jaunieši vecumā līdz 17 gadiem. Dati atklāj, ka katrā gatavošanas reizē priekšautus uzliek 9% sieviešu un 5% vīriešu, bet dažreiz vai īpašas reizēs attiecīgi 35% un 26% minēto respondentu.

«Rīgas Dzirnavnieks» pārstāvji norāda, ka lina vai kokvilnas priekšauti vēl tikai pirms dažiem desmitiem gadu bija ļoti populāra galda kultūras sastāvdaļa katrā virtuvē.

Jāmin, ka saskaņā ar aptaujas datiem, priekšautu lietošanas paradumos praktiski nav novērojamas atšķirības starp latviešu un citu tautību respondentiem. Piemēram, gan 8% latviešu, gan 8% cittautību respondenti atzina, ka priekšautus gatavošanas procesā izmanto gandrīz katru reizi.

Latvijas iedzīvotāju aptauja «Par priekšautu pielietojumu ikdienā» tika veikta AS «Rīgas Dzirnavnieks» pasludinātajā skaistas gatavošanas mēneša ietvaros, lai veicinātu mājās gatavota ēdiena tradīcijas - bez steigas baudot maltīti visas ģimenes lokā pie kopīga un skaisti klāta galda ne tikai svētkos, bet arī ikdienā.

Atgādinām, ka AS «Rīgas Dzirnavnieks» un mākslinieces Elitas Patmalnieces izstrādātos īpašā dizaina priekšautus ikviens iedzīvotājs var iegūt tikai līdz šī gada 30. jūnijam, piedaloties «Hercogs» miltu maisījumu produktu akcijas ietvaros rīkotajā izlozē, kura noris mazumtirdzniecības tīkla «Rimi» veikalos. Plašāka informācija par akciju pieejama mājaslapā - http://www.hercogs.com.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv