Privātais kosmosa kuģis «Dragon» atvienojies no SKS

Apollo
7 komentāri

Uzņēmumam «SpaceX» piederošais kravas kosmosa kuģis «Dragon» otrdien veiksmīgi atvienojies no Starptautiskās kosmosa stacijas (SKS), sākot atpakaļceļu uz Zemi, informē ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA).

Privātais kosmosa kuģis «Dragon» atvienojies no SKS

Foto:AFP/Scanpix

Sagaidāms, ka kosmosa kuģis ap plkst.18.36 pēc Latvijas laika nolaidīsies Klusajā okeānā pie Meksikas piekrastes.

Bezpilota kuģis SKS nogādāja 544 kilogramus smagu kravu, tostarp pārtiku, zinātniskajiem eksperimentiem nepieciešamos materiālus un citu svarīgu aprīkojumu. Uz Zemes tas atgriežas ar 1210 kilogramus smagu kravu.

Šis ir «SpaceX» otrais lidojums uz SKS un trešā reize, kad kompānijai izdevies palaist kosmosā raķeti.

Plānots, ka kompānija veiks pavisam 12 lidojumus uz SKS, par kuriem noslēgts līgums ar NASA par 1,6 miljardiem ASV dolāru (856 miljoniem latu).

Privātā kosmosa kuģa lidojumi tiek uzskatīti par robežšķirtni ASV centienos atvērt kosmosa industriju privātajam sektoram, šādi cerot samazināt izmaksas un paplašināt to ārpus valdības aģentūrām.

2010.gada decembrī «SpaceX» ar savu «Dragon» lidojumu iegāja vēsturē kā pirmā privātā kompānija, kurai izdevies nosūtīt kosmosā un nogādāt atpakaļ uz Zemes komerciālu kosmosa kuģi.

Pērnajā maijā «Dragon» veiksmīgi veica izmēģinājuma lidojumu uz SKS un atpakaļ.

Savukārt oktobrī pirmo reizi piegādāja SKS kravu.

«SpaceX» ir viena no kompānijām, kas konkurē par iespēju uz SKS nogādāt astronautus un kravas. Pēdējā gada laikā šo uzdevumu spēja veikt tikai Krievijai piederošā «Sojuz» kapsula. Diemžēl lidojumos atpakaļ uz Zemi tajā nav vietas kravai.

Līdz šim «SpaceX» veikusi tikai bezpilota lidojumus, bet tuvāko trīs četru gadu laikā kompānija plāno nosūtīt kosmosā arī cilvēkus.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv