Privātais sektors šogad bija plānojis palielināt darbinieku skaitu

Apollo
0 komentāru

Nodarbināto skaita izmaiņas šajā gadā bija plānojusi ceturtā daļa darba devēju, bet vairāk nekā puse bija atzinuši, ka izmaiņas darbinieku skaitā nav plānotas. Turklāt privāto sektoru pārstāvošie darba devēji pat plānoja darbinieku skaitu palielināt, liecina Nodarbinātības Valsts aģentūras  pērn nogalē veiktās aptaujas rezultāti.

Darbinieku skaitu nebijav plānojuši mainīt 59,1% aptaujāto darba devēju, bet 15,2% norādījuši, ka darbinieku skaita izmaiņas nevar prognozēt, jo ir neskaidra ekonomiskās situācijas attīstība valstī, tāpēc darbinieku skaita izmaiņas būs atkarīgas no darba tirgus pieprasījuma pēc precēm un sniegtajiem pakalpojumiem.

Pēc uzņēmumu īpašuma formas darbinieku skaitu vairāk plānoja palielināt privātā sektorā, bet samazināt — sabiedriskā darba devēji.

No profesijām vislielākais darbinieku skaita palielinājums bija plānots pakalpojumu un tirdzniecības darbiniekiem, savukārt samazinājums — kvalificētiem strādniekiem un amatniekiem, kā arī vienkāršās profesijās.

Lielākie darbinieku skaita samazinājumi šogad bija plānoti tādās profesijās kā pārdevējs, apkopējs, apsargs, celtnieks, palīgstrādnieks. Bet darbinieku skaitu plānots palielināt kravas automobiļa, kasiera, programmētāja profesijā.

Nodarbinātības Valsts aģentūra arī noskaidrojusi, ka 455 no darba devēju pieprasītākajām profesijām ir augstas kvalifikācijas profesijas, 9% ir zemas kvalifikācijas, bet 46% pieprasīto profesiju nepieciešams 2. vai 3. profesionālās kvalifikācijas līmenis.

Pieprasītāko augstas kvalifikācijas profesiju skaitā ir programmētāja, nodaļas vadītāja, tūrisma gida, nekustamā īpašuma aģenta, pamatdarbības struktūrvienības vadītāja mazumtirdzniecībā, pirmsskolas izglītības skolotāja profesija. Pieprasītāko zemas kvalifikācijas profesiju vidū ir krāvējs, dežurants, ceļa strādnieks, apkopējs, biļešu kontrolieris, trauku mazgātājs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv