Profesors: Eiropas sašķeltajā sabiedrībā dzimst baisas parādības

Apollo
0 komentāru

Terorists, kas vakar sarīkoja apšaudi Igaunijas Aizsardzības ministrijā Tallinā, iespējams, iespaidojies no norvēģu terorista Andersa Breivika, taču pašlaik būtu pāragri izdarīt secinājumus par notikušā iemesliem.

Profesors: Eiropas sašķeltajā sabiedrībā dzimst baisas parādības

Foto: SCANPIX/REUTERS

To intervijā radio «Baltkom 93,9» paudis profesors Leons Taivāns, vēstī «Mixnews.lv».

«Izmeklēšana visu atklās. No malas tas izskatās pēc nožēlojama mēģinājuma atdarināt norvēģu teroristu, taču es nevēlētos komentēt šo gadījumu, jo pagaidām maz kas ir zināms,» paziņoja Taivāns.

Viņš norādīja, ka pagaidām var tikai izteikt minējumus, kam nav nekāda jēga, jo secinājumus un komentārus varēs izteikt pēc tam, kad kompetentas iestādes izanalizēs to, kāds dzīvesveids bijis konkrētajam cilvēkam, ko viņš domājis utt.

Profesors tāpat piekrita, ka Eiropu pārņēmis agresijas vilnis, velkot paralēles starp notikumiem Norvēģijā un Anglijā.

«Starp Norvēģijas traģēdiju un notikumiem Anglijā vērojamas sakritības. Viss liecina par to, ka sabiedrība ir sašķelta,» teica Taivāns.

Viņš atzīmēja, ka Anglijas gadījumā daļa sabiedrības uzskata, ka ir atgrūsta kā sociālā tā materiālā ziņā, Norvēģijas gadījumā šādi juties viens indivīds.

«Domāju, ka ir cilvēki, kas jūtas līdzīgi - atraidīti, ar sajūtu, ka visu viņu vietā lemj citi. Tā, pirmkārt, ir sociāla problēma,» uzskata profesors.

Profesors uzsvēra, ka šāda fragmentēta sabiedrība kā Eiropā, ir bīstama, jo tieši tādā sabiedrībā dzimst dažādas baisas, necilvēcīgas parādības.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv