Profesors: pasaules dalīšana var atkārtoties

Apollo
0 komentāru

Viļņas Universitātes profesors Zenons Butkus atgādina, ka Ribentropa–Molotova pakta mācības joprojām jāatceras mūsdienu politikas veidotājiem. Centieni pārdalīt pasauli nav atmesti, uzskata viņš.

Profesors: pasaules dalīšana var atkārtoties

Foto: Scanpix/Reuters

Profesors norāda, ka diskusijām par Ribentropa–Molotova paktu mūsdienās nav īsta pamata, jo ir vispārzināms fakts, ka 1993. gadā atrasts tā oriģināls. Vienlaikus viņš pauž uzskatu, ka vēsturē daudzi procesi notiek līdzīgi, un arī mūsdienās ir notikumi, kad ir aizdomas par aizmugurisku vienošanos slēgšanu, pirmdien vēstī «Diena».

«Demokrātija ir tikai valstu iekšpolitikā. Ārpolitika ir izsvītrota no demokrātijas likumiem. Tāpēc pasaules pārdalīšana atkal var atkārtoties.»

1939.gada 23.augustā PSRS ārlietu ministrs Vjačeslavs Molotovs un Vācijas ārlietu ministrs Joahims fon Ribentrops parakstīja neuzbrukšanas līgumu, kas ietekmēja Eiropas un visas pasaules turpmāko vēsturi.

Līguma slepenais papildprotokols - Molotova-Ribentropa pakts - paredzēja Austrumeiropas sadali starp PSRS un Vāciju, Baltijas valstīm nonākot Padomju Savienības interešu sfērā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv