Prognozē būtisku olu patēriņa pieaugumu Latvijā

Apollo
0 komentāru

Jaunākie dati par olu patēriņu Latvijā liecina, ka tas var būtiski palielināties laikā, kad samazinās cilvēku pirktspēja. Tā ziņo Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centrs (LTVC).

Prognozē būtisku olu patēriņa pieaugumu Latvijā

Foto: Evija Trifanova/LETA

«Iedzīvotāju pirktspējas samazinājuma ietekmē iespējams olu patēriņa pieaugums, jo olas ir viens no relatīvi lētākajiem proteīna avotiem uzturā, salīdzinot ar tādiem proteīna avotiem kā sarkanā gaļa, biezpiens un siers. Tāpat ir mainījies uzskats, ka olas ir vaininieces paaugstinātam holesterīna līmenim asinīs. Tas var būt par iemeslu šī lētā un viegli pagatavojamā produkta patēriņa palielinājumam,» uzskata LTVC vadītāja Ingūna Gulbe.

No olu piedāvājuma kopapjoma apmēram 95% sastāda iedzīvotāju patēriņš. Iedzīvotāju patēriņš kopumā ir stabils, un neraugoties uz nelielām ikgadējām patēriņa izmaiņām, nepastāv vispārējas pieauguma vai samazinājuma tendences. 

Atšķirībā no attīstītajām pasaules valstīm, Latvijas olu tirgu pagaidām vēl nav ietekmējis augošs veselīgu produktu vai ērti un ātri izlietojamo produktu pieprasījuma pieaugums, tādējādi nepastāv citu produktu «spiediens» uz olu sektoru.

Latvijā olu patēriņš uz cilvēku gadā pēc pastāvīga pieauguma pēdējo divu gadu laikā nedaudz pazeminājies, sasniedzot 194 gabalus. Kopējais patēriņš arī ir mazāks, samazinoties iedzīvotāju skaitam, un 2008.gadā sasniedz apmēram 440 miljonus gabalu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv