Protestējot pret ceļa slikto stāvokli, rīkos bedru lāpīšanas talku

Apollo
38 komentāri

Lai pievērstu valsts amatpersonu uzmanību bēdīgi slavenā ceļa, kas savieno Liepāju ar Rucavu un Lietuvas robežu, sliktajam tehniskajam stāvoklim, 12.martā plkst.10 šī ceļa posmā uz Latvijas un Lietuvas robežas tiks rīkota simboliska bedru aizlāpīšanas talka, aģentūru LETA informēja Rucavas novada domes priekšsēdētāja Līga Stendze («Novadnieki»).

Protestējot pret ceļa slikto stāvokli, rīkos bedru lāpīšanas talku

Foto: Ieva Čīka/LETA

Protesta akcijā, kas nodēvēta par talku, iedzīvotāji tiks aicināti ar lāpstu palīdzību lāpīt bedres. «Akcija notiks uz Lietuvas robežas, kur beidzas skaistais ceļa posms Lietuvas teritorijā un sākas sliktais ceļš Latvijas teritorijā,» norādīja Stendze.

«Mēs labprāt gribētu, lai ierastos arī pārstāvji no valdības, sevišķi jau Finanšu ministrijas, taču nav jābūt gaišreģim, lai saprastu, ka viņi neieradīsies,» atzina Stendze.

Līdz šim protesta akcijai pieteikušies vairāk nekā 50 iedzīvotāji, kurus uztrauc sliktais ceļa stāvoklis.

Jau ziņots, ka šogad uz ceļa atkal izveidojušās bīstamas bedres, kurās iebraucot sabojātas desmitiem vieglo un arī kravas automašīnu.

«Situācija ir patiešām dramatiska, jo bedres ir dziļas un ar asām malām,» iepriekš atzina Rucavas novada domes priekšsēdētāja, piebilstot, ka arī pati, dodoties uz Liepāju, redzējusi vairākas automašīnas, kas bedru dēļ cietušas. «Dienas laikā vēl ir iespējams kaut kā izlīkumot, taču tumsā vai lietus laikā no bedrēm izvairīties ir ļoti grūti,» atzīst Stendze, uzsverot, ka ar katru gadu situācija tikai pasliktinoties.

Arī pērn tika rīkots pikets pret slikto ceļa stāvokli. «Visas demokrātiskās metodes, lai pievērstu valsts uzmanību ceļa sliktajam stāvoklim, esam izmēģinājuši. Varbūt tagad būs jāizdomā kaut kas neatļauts,» iepriekš sprieda novada vadītāja.

Jau ziņots, ka arī Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija) pērn martā nosūtīja vēstuli Latvijas autoceļu pārvaldītāja «Latvijas Valsts ceļi» valdes priekšsēdētājam Ivaram Pāžem un Latvijas autoceļu apkopes uzņēmuma «Latvijas autoceļu uzturētājs» valdes priekšsēdētājam Vladimiram Kononovam, jau atkārtoti prasot uzlabot valsts autoceļa Liepāja-Palanga tehnisko stāvokli.

Pilsētas mērs vēstulē informējis, ka pašvaldība regulāri no autotransporta kravu pārvadātājiem un autobraucējiem saņem pamatotas sūdzības par valsts galvenā autoceļa Liepāja-Lietuvas robeža posma Nīca-Lietuvas robeža tehnisko stāvokli.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv