Protestētāji Kijevas centrā dežūrē pie barikādēm

Apollo
20 komentāri

Opozīcijas protestētāji naktī uz otrdienu turpināja dežūrēt līdzās galvaspilsētas Kijevas centrā saslietajām barikādēm, gatavojoties iespējamam milicijas uzbrukumam.

Protestētāji Kijevas centrā dežūrē pie barikādēm

Foto: AFP/Scanpix

Pie barikādēm, kas saslietas ap Neatkarības laukumu - opozīcijas protestu kustības epicentru -, pastāvīgi uzturas vairāki desmiti cilvēku.

Līdzās barikādēm, kas nosprosto ceļu uz prezidenta administrācijas ēku kompleksu, protestētāji asfaltu aplej ar ūdeni, lai uz ceļa izveidotos ledus, kas, domājams, apgrūtinās milicijas darbības gadījuma, ja notiks uzbrukums protestētāju nometnei.

Valdības kvartālā atmosfēra ir mierīga, bet prezidenta administrācijas ēkas apsargā specvienību miliči. Pastiprināti tiek apsargāta Ukrainas valdības ēka.

Iepretim specvienības miliču kolonnai pie prezidenta administrācijas ēkām protestētāji saslējuši nožogojumu no dzelzs plātnēm un pastāvīgi dežūrē līdzās tam.

Protestētāji arī nobloķējuši ieeju valdības klubā, tam līdzās saslienot vairākas teltis. Viņi tur sildās pie ugunskuriem.

Nakti uz otrdienu protestētāju nometnē Kijevā pavadījuši vairāki tūkstoši cilvēku. Ik pa laikam viņus no skatuves uzmundrina ukraiņu dziedātāja Ruslana, skan ukraiņu mūziķu ieraksti.

Protestētāju ieņemtajā Kijevas domes ēkā pirmā stāva logi ir aizbarikādēti ar mēbelēm. Domes telpās un līdzās domes namam pastāvīgi uzturas vairāki simti cilvēku. Daudzi no viņiem nakti pārlaiduši, guļot uz grīdas.

Ukrainas eirointegrācijas piekritēju masveida akcijas Kijevā un citās Ukrainas pilsētās sākās 21.novembrī, kad valdība paziņoja, ka tā pārtrauc gatavošanos asociācijas līguma parakstīšanai ar Eiropas Savienību.

Svētdien protesta akcija, kurā piedalījās pusmiljons cilvēku, noslēdzās ar domes un arodbiedrību nama ieņemšanu, kā arī plašām protestētāju un milicijas sadursmēm.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

11.12.2017
Ienākt apollo.lv