Protestu pārņemtās Ukrainas prezidents dodas uz Ķīnu

Apollo
9 komentāri

Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs otrdien devies valsts vizītē uz Ķīnu, neraugoties uz to, ka Ukrainu pārņēmusi plaša protestu kustība, kuru izraisījis valdības atteikums parakstīs asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību (ES).

Protestu pārņemtās Ukrainas prezidents dodas uz Ķīnu

Foto: ITAR-TASS/Scanpix

«Kaut arī situācija mums, tā teikt, nav ļoti laba vizītēm, ja es, nosacīti sakot, atteikšos no šīs vizītes, cietīs valsts ekonomika,» Janukovičs pirmdien skaidroja ukraiņu telekanāliem.

Viņš vizīti uzskata par «svarīgu», norādot, ka Ķīna gada laikā pieņem tikai divas valsts vizītes un viena no tām ir ukraiņu, kas «apstiprina Ukrainas prioritāti Ķīnai».

Vizītes gaitā Janukovičs tiksies ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu un premjerministru Li Kecjanu. Sagaidāms, ka vizītes gaitā tiks parakstīts Ukrainas un Ķīnas draudzības un sadarbības līgums, kā arī stratēģisko partnerattiecību attīstības programma no 2013. līdz 2017.gadam.

Ukrainas eirointegrācijas piekritēju masveida akcijas Kijevā un citās Ukrainas pilsētās sākās 21.novembrī, kad valdība paziņoja, ka tā pārtrauc gatavošanos asociācijas līguma parakstīšanai ar ES.

Svētdien protesta akcija, kurā piedalījās pusmiljons cilvēku, noslēdzās ar domes un arodbiedrību nama ieņemšanu, kā arī plašām protestētāju un milicijas sadursmēm.

Protesta akcijas Kijevā turpinās arī otrdien.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

12.12.2017
Ienākt apollo.lv