Provizoriskais novērtējums liecina, ka Ventspilij izdevies sasniegt Ginesa rekordu Attēlu galerija Pozitīvi

Apollo
0 komentāru

Provizoriskais novērtējums liecina, ka Ventspilī izdevies izveidot pasaulē garāko ziedu paklāju un sasniegt Ginesa rekordu. 

Provizoriskais novērtējums liecina, ka Ventspilij izdevies sasniegt Ginesa rekordu 2 attēli Atvērt

Foto: LETA/Kārlis Lithens

Par to šovakar ventspilniekiem un pilsētas viesiem paziņoja Ginesa rekorda administrācijas pārstāve Mariamarta Ruano De Grahama no Lielbritānijas. 

Sākotnējie sertificēto mērnieku aprēķini liecina, ka metru platais ziedu paklājs izklāts 1665,93 metru garumā. 

Līdz šim garākais paklājs izveidots 1999.gadā Itālijas pilsētā Alatri. Tas bija veidots no ziedlapiņām un bija 1475,86 metrus garš. 


Jau šovakar Ventspils dome saņēma Ginesa rekorda administrācijas sertifikātu par rekorda sasniegšanu, taču šajā dokumentā nav minēts ziedu paklāja garums. Nedaudz vēlāk Kurzemes pilsētas pašvaldība saņems oficiālos dokumentus par Ginesa rekorda sasniegšanu, kuros būs minēts ziedu paklāja garums. 

Kā žurnālistiem atzina Ventspils mērs Aivars Lembergs («Latvijai un Ventspilij»), šis ir ļoti saviļņojošs brīdis. Šis pasākums radījis labu saskarsmi starp pilsētas varu un iedzīvotājiem.

Līdz plkst.18 tika pabeigta pasaulē garākā ziedu paklāja veidošana, novēroja aģentūra LETA. Plkst.19 rezultāti tika publiski paziņoti pasākuma dalībniekiem un viesiem.

«Šis ir apliecinājums, ka mēs gribam, ka mēs varam un ka mēs protam,» klātesošajiem sacīja Lembergs. Pēc rezultātu paziņošanas tika atskaņota Ventspils himna.

Pēc Ventspils domes sniegtās informācijas, kopumā kā brīvprātīgie pasākumā piedalījās gandrīz 1000 cilvēku, savukārt gandrīz 3500 cilvēku izmantoja iespēju paklājā ievietot pašaudzētus ziedus vai arī puķu podiņu ievietošanai paklājā iegādāties uz vietas.
Izveidotais puķu paklājs būs apskatāms līdz pat 27.jūlijam, pēc tam puķes tiks izstādītas pie skolām un bērnudārziem, kā arī īpašā, par godu pilsētas jubilejai veidotā puķu dobē.

Ventspilī, Ostas ielas promenādē, visu dienu norisinājās Ginesa rekorda uzstādīšanas mēģinājums - pasaulē garākā ziedu paklāja veidošana par godu pilsētas 720 gadu jubilejai. Plkst.18 paklāja veidošana noslēdzās, pēdējo podiņu paklājā ievietojot Lembergam.
Brīvprātīgie paklāja veidotāji, kas bija sadalījušies 45 komandās, izveidoja 1500 metrus garu un metru platu paklāju. Paklāja veidošanā aktīvi piedalījās arī tie, kuri bija izvēlējušies puķes mājās audzēt paši vai arī iegādāties puķu tirdzniecības vietās.
Kopā izsniegti 3401 sertifikāti par puķu iegādi vai audzēšanu. 3222 sertifikāti izsniegti cilvēkiem, kuri iegādājās vai izaudzēja no vienas līdz piecām puķēm podiņos, 139 cilvēki saņēmuši bronzas sertifikātu par sešu līdz desmit puķu podiņu iegādi vai izaudzēšanu, 24 saņēmuši sudraba sertifikātu (11-30 puķu podiņi), 13 - zelta sertifikātu (31-56 puķu podiņi). Savukārt trīs platīna sertifikāti izsniegti Lembergam (paklājā ievietojis 300 puķu podiņus), uzņēmējam Jurijam Bespalovam (paklājā ievietojis 250 puķu podiņus) un Kārlim un Lilijai Akumiem (paklājā ievietoja 240 puķu podiņus).

LETA jau ziņoja, ka ziedu paklājā tika ieausts cimdu raksts.

«Tas, ko mēs veidojam šodien, ir latvju cimdu raksti - [Ventspils domes ainavu arhitektes] Anitas Neilandes un mākslas skolas audzēkņu improvizācija,» stāstīja par pasākumu atbildīgā persona - Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks («Latvijai un Ventspilij»). 

Puķes paklājā nedrīkstēja likt, kā pagadās, jo paklāja pamatā jābūt arī noteiktai filozofijai. Paklājs tika dalīts četrās krāsās un deviņus metrus garos cimdu rakstu posmos. 

Brīvprātīgo vidū bija ne vien ventspilnieki, bet arī pilsētas viesi. «Piemēram, viesu māja «Dzirkaļi» ir izveidojusi savu komandu, kurā ir arī lietuviešu tūristi,» norādīja Ošenieks.

Aģentūra LETA pasākumā sastapa arī Kristīņu komandu, kurā apvienojušās sešas šīs vārda īpašnieces. Kristīņu komanda veidoja desmit metrus gara paklāja posmu. «Šodien mums ir vārda diena, un tieši tāpēc izdomājām, ka mēs varam sevi iepriecināt ar vienu no spilgtākajām vārda dienām un uzdāvināt sev šo posmu paklājā. Tas ir unikāls notikums Latvijā, un mums, protams, ir liels prieks būtu šādā pasākumā. Tas ir jautri, interesanti un krāsaini - kāpēc ne?» pastāstīja viena no komandas dalībniecēm Kristīne Klauze.
Aģentūra LETA pasākuma sastapa arī ventspilnieci Ausmu Lugancevu, kura gan nebija iesaistījusies nevienā no brīvprātīgo komandām, bet pauda apņemšanos piedalīties rekorda sasniegšanā, nopērkot puķu podiņus un ievietojot tos paklājā. «Es varētu nopirkt kādus trīs puķu podiņus - tādam pasākuma nav žēl. Šis tiešām ir feins pasākums, un es lepojos, ka pie mums Ventspilī tāds notiek,» pastāstīja sastaptā ventspilniece. 

Kā ziņots, Ventspils ziedu paklājam, ar kura izveidošanu plānots sasniegt Ginesa rekordu, būs nepieciešami gandrīz 100 000 puķu podu, preses pasākumā šonedēļ mediju pārstāvjus informēja Lembergs un Ventspils domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks («Latvijai un Ventspilij»). 

Kā informēja Ventspils pārstāvji, rekordam tiks izmantotas septiņas puķu šķirnes: samtenes, ledus puķes, agerāti, alises, heliotropi, iresīnes un dekoratīvās nātres. Tās tiek audzētas piecās vietās - Popē, Tārgalē, Cēsīs, Bulduros un Jēkabpilī.
Visiem puķu podiem jābūt aptuveni vienādā diametrā, tas ir, desmit centimetru, lai katrā kvadrātmetrā varētu ievietot aptuveni vienādu puķu podu skaitu. Plānots, ka vienu kvadrātmetru veidos 49-56 podiņi.

Startu paklāja veidošanai pie teātra nama «Jūras vārti» šorīt deva Lembergs, izšaujot lielgabala zalvi, pirmo podiņu paklājā ievietoja ventspilnieks, Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (ZZS), bet pirmos desmit metrus veidoja pašvaldības SIA «Ventspils labiekārtošanas kombināts» darbinieces, kuras ik dienas rūpējas par Ventspils puķu dobju krāšņumu. Savukārt noslēdzošo posmu veidoja Ventspils Izglītības pārvaldes izveidotā «Ventspils nākotnes komanda

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv