PTAC: ir augsts risks, ka interneta veikalā pirkta prece būs nekvalitatīva

Apollo
0 komentāru

Latvijā ir augsts risks, ka interneta veikalā iegādātā prece nebūs autentiska vai kvalitatīva, trešdien portāla Nekrize.lv rīkotajā apaļā galda diskusijā par uzņēmējdarbību internetā atzina Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) direktore Baiba Vītoliņa.

PTAC: ir augsts risks, ka interneta veikalā pirkta prece būs nekvalitatīva

Foto: Scanpix/AP

Viņa sacīja, ka dažādu iemeslu dēļ Latvijā diemžēl ir augsts risks, ka interneta veikalā pirktā prece nebūs oriģināla un kvalitatīva, turklāt tas ir arī starptautiski atzīts.

Pēc Vītoliņas teiktā, uzņēmējiem būtu jādomā, kā panākt, lai šāda tirdzniecība nebūtu iespējama. Pretējā gadījumā tas var kaitēt interneta veikalu biznesam, jo aizvien mazāk Latvijas patērētāju izmantotu šo iepirkšanās veidu.

Visvairāk sūdzību PTAC gan saņem par interneta veikaliem pārrobežu tirdzniecībā, kad cilvēki ir preces iegādājušies ārpus Latvijas. Vītoliņa minēja, ka, no vienas puses, tā varētu būt laba zīme, taču, no otras, var norādīt, ka Latvijā patērētāji vairāk iepērkas ārzemju interneta veikalos, tik daudz neizmantojot vietējo uzņēmēju sniegtās iespējas.

Lielākoties PTAC saņemtās sūdzības par interneta veikaliem saistītas ar to, ka cilvēki vai nu saņēmuši neīsto preci, vai arī to vispār nav saņēmuši, pastāstīja PTAC direktore.

PTAC izskata patērētāju iesniegumus un sūdzības par patērētāju tiesību pārkāpumiem, sniedz juridisku palīdzību patērētājiem un var aizstāvēt tiesā viņu tiesības un ar likumu aizsargātās intereses u.c.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv