Publiskots unikāls krāsu video no Josifa Staļina bērēm Video

Apollo
96 komentāri

Internetā publiskots unikāls video sižets - pirmā un vienīgā neatkarīgā (ne-propagandas) liecība no PSRS līdera Josifa Staļina bērēm. Šī video fragmenta autors ir ASV armijas majors Martins Manhofs.

Publiskots unikāls krāsu video no Josifa Staļina bērēm

Foto: Sputnik/Scanpix

Video fragmentu pavisam nesen atradis Sietlas vēsturnieks Duglass Smits, kurš arī video nodevis plašākas publikas apskatei.

Noskaidrojies, ka majors Manhofs 1953. gadā, kad Staļins nomira, Maskavā strādājis par kara atašeja padomnieku, bet Staļina bēru procesiju viņš filmējis no ASV vēstniecības balkona.

Video redzams, kā simtiem karavīru izveido garu koridoru, caur kuru Sarkanajā laukumā tiek ienests zārks ar Staļina mirstīgajām atliekām. Tam seko augstu amatpersonu procesija ar milzīgiem bēru vainagiem rokās.

Tāpat tuvplānā redzams, ka sarkanā zārka virsū ir neliela atvere, bet blakus nolikta padomju līdera slavenā naģene.

Procesija ar iebalzamēto Staļina līķi ieiet Mauzolejā, kur Staļina mirstīgās atliekas tiek guldītas blakus viņa priekšgājēja un cīņubiedra Ļeņina līķim.

Kā vēsta ārvalstu mediji, visticamāk, Manhofs šo video uzņēmis amerikāņu specdienestu vajadzībām, tāpēc video fragments nav tehniski apstrādāts.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv